20 березня 2026 року в Базелі відбулася панельна дискусія за участі українського правозахисника та військовослужбовця Максима Буткевича, організована низкою громадських організацій та Університетом Базеля.
Основна тематика заходу була присвячена гуманітарним та суспільним викликам, спричиненим повномасштабною агресією РФ проти України.
Під час дискусії учасники обговорили вплив війни на суспільство, питання збереження людяності в умовах війни на виживання, пропагандистські методи РФ з метою виправдання насильства, а також значення свободи в сучасних реаліях.
Окрему увагу в ході заходу було приділено питанню дотримання міжнародного гуманітарного права, зокрема умовам утримання військовополонених та необхідності посилення міжнародних зусиль для їх звільнення.
Посольство України висловлює вдячність організаторам, зокрема Університету Базеля, за організацію дискусії та за привернення публічної уваги до важливих гуманітарних і правових аспектів війни РФ проти України.