Політичні відносини між Україною та Швейцарією
Опубліковано 23 грудня 2020 року о 11:12

Хронологія двосторонніх контактів

Швейцарська Конфедерація визнала незалежність України 23 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини встановлено 6 лютого 1992 року шляхом обміну листами між міністрами закордонних справ.

Посольство Швейцарії в Україні відкрито у липні 1992 року; Посольство України у Швейцарії — у лютому 1993 року.

За 29-річний період налагоджено відносини у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, освітній, культурній, гуманітарній, правоохоронній, військовій і військово-технічній та інших сферах, сформовано належну договірно-правову базу співробітництва, отримано значну фінансову та технічну допомогу від швейцарської сторони в рамках відповідних проектів тощо.

Перший офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Швейцарії відбувся 22 березня 1996 р.

Цій події передував візит в Україну керівника Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ф.Котті 15-16 січня 1996 р.

23-26 січня 1997 р. відбувся перший офіційний візит до Швейцарії Міністра закордонних справ України Г.Й.Удовенка.

У 1997 р. відбувся перший офіційний візит в Україну Федерального радника, керівника Федерального департаменту національної економіки Швейцарії.

29-30 жовтня 2000 р. Україну відвідав з офіційним візитом керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Й.Дайсс.

18-19 березня 2003 р. відбувся робочий візит Прем’єр-міністра України до Швейцарії та переговори з Президентом Конфедерації. У цьому ж році відбулися візити в Україну Віце-президента Швейцарії, керівника Федерального департаменту юстиції і поліції, а також Державного секретаря економіки Швейцарії у супроводі делегації швейцарських бізнесменів.

У січні 2005 р. в рамках Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі відбулася протокольна зустріч Президента України В.А.Ющенка з Федеральним президентом Швейцарії С.Шмідом.

22-25 червня 2005 р. здійснено робочий візит до України Федерального радника, керівника Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії М.Кальмі-Рей.

14-15 травня 2009 р. відбувся офіційний візит Президента України В.А.Ющенка до Швейцарії.

18 грудня 2009 р. Міністр закордонних справ України П.О.Порошенко здійснив робочий візит до Швейцарії, в рамках якого, зокрема, взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника українському письменнику Миколі Гоголю у місті Веве.

25 лютого 2010 р. Президент Швейцарії М.Кальмі-Рей взяла участь в інавгурації Президента України.

24 червня 2010 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Президентом Швейцарії Д.Лойтхард у м.Рейк’явік (Ісландія). Підписано Угоду про вільну торгівлю між Україною та ЄАВТ.

19 квітня 2011 р. Президент Швейцарії М.Кальмі-Рей відвідала Київ в рамках заходів до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи. У тому ж році відбулися зустрічі президентів України та Швейцарії у Давосі (січень) і в рамках чергової сесії ГА ООН у Нью-Йорку (вересень).

На початку 2014 року відбулися зустрічі Прем'єр-міністра України (24 січня, Давос) і Президента України (7 лютого, Сочі) з Президентом Швейцарії, керівником ФДЗС і Діючим головою ОБСЄ Д.Буркхальтером.

14 квітня 2014 р. Д.Буркхальтер відвідав Україну в якості Діючого голови ОБСЄ, а 7 червня 2014 р. взяв участь у церемонії інавгурації Президента П.О.Порошенка.

22 січня 2016 р. відбулися зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії, керівником Федерального департаменту економіки, освіти і досліджень Й.Шнайдер-Амманном, а також коротка бесіда з Головою Національної Ради Швейцарії К.Марквальдер в рамках ВЕФ у Давосі.

17 січня 2017 р. в рамках ВЕФ у Давосі відбулася зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії, керівником Федерального департаменту довкілля, транспорту, енергетики і зв'язку Д.Лойтхард.

27 лютого 2017 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС Д.Буркхальтером в рамках сегменту високого рівня 34-ї сесії Ради ООН з прав людини у Женеві.

5-7 червня 2017 р. керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Д.Буркхальтер здійснив робочий візит в Україну, в ході якого був прийнятий Президентом України П.О.Порошенком та провів переговори з Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним, а також відвідав Схід України (Маріуполь).

7 грудня 2017 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС І.Кассісом в рамках міністерського засідання ОБСЄ у Відні.

25 січня 2018 р. пройшли зустрічі Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії А.Берсе і Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС І.Кассісом в рамках ВЕФ у Давосі.

24 січня 2019 р. Президент України П.О.Порошенко провів зустріч з Федеральним президентом Швейцарії У.Маурером в рамках ВЕФ у Давосі.

25 вересня 2019 р. Міністр закордонних справ України В.В.Пристайко провів зустріч з Федеральним радником, керівником ФДЗС І.Кассісом в рамках сегменту високого рівня 74-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку.

22 січня 2020 р. Президент України В.О.Зеленський зустрівся з Президентом Швейцарії С.Соммаругою в рамках ВЕФ у Давосі.

9 березня 2020 р. Голова Верховної Ради України Д.О.Разумков зустрівся з Президентом Швейцарії С.Соммаругою в рамках офіційного візиту до Швейцарської Конфедерації.

25 березня 2020 р. Президент України В.О.Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Швейцарії С.Соммаругою.

6 травня 2020 р. Прем'єр-міністр України Д.А.Шмигаль мав телефонну розмову з Федеральним радником, керівником ФДЗС Швейцарії І.Кассісом.


15 травня 2020 р. Прем'єр-міністр України Д.А.Шмигаль провів телефонну розмову з Віце-президентом, Федеральним радником, керівником Федерального департаменту економіки, освіти та досліджень Швейцарії Г.Пармеліном.

20-23 липня 2020 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин державний візит Президента Конфедерації С.Соммаруги в Україну.

21 липня 2020 р. відбулися зустрічі Голови Верховної Ради України Д.О.Разумкова та Прем'єр-міністра України Д.А.Шмигаля з Президентом Швейцарії С.Соммаругою в рамках державного візиту лідера Конфедерації в Україну.

Міжпарламентське співробітництво

Успішно розвивається міжпарламентське співробітництво, свідченням чого є обмін візитами парламентських делегацій (1992, 1993, 1997, 2001, 2002, 2010, 2013, 2016, 2020 рр.).

16-18 листопада 2009 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Кантонів Швейцарії А.Берсе.

7-9 червня 2011 р. відбувся офіційний візит Голови Верховної Ради України В.М.Литвина до Швейцарської Конфедерації, під час якого підписано Меморандум про міжпарламентське співробітництво між Верховною Радою України та Національною Радою Швейцарської Конфедерації.

3-5 липня 2013 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Кантонів Швейцарії Ф.Ломбарді.

6-8 вересня 2016 р. Україну відвідала з візитом Голова Національної Ради Швейцарії К.Марквальдер.

9-10 березня 2020 р. Швейцарську Конфедерацію з офіційним візитом відвідав Голова Верховної Ради України Д.О.Разумков. Делегація Верховної Ради України стала першою іноземною делегацією, прийнятою Федеральними Зборами Швейцарії 51-го скликання.

В законодавчих органах обох країн функціонують міжпарламентські групи дружби.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux