• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Deutsch
Політичні відносини між Україною та Швейцарією
Опубліковано 08 травня 2020 року о 11:12

Політичні відносини між Україною та Швейцарією

Хронологія двосторонніх контактів

Швейцарська Конфедерація визнала незалежність України 23 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини встановлено 6 лютого 1992 року шляхом обміну листами між міністрами закордонних справ.

Посольство Швейцарії в Україні відкрито у липні 1992 року; Посольство України у Швейцарії — у лютому 1993 року.

З часу відновлення Незалежності України налагоджено відносини у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, освітній, культурній, гуманітарній, правоохоронній, військовій і військово-технічній та інших сферах, сформовано належну договірно-правову базу співробітництва, отримано значну фінансову та технічну допомогу від швейцарської сторони в рамках відповідних проектів тощо.

Перший офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Швейцарії відбувся 22 березня 1996 р.

Цій події передував візит в Україну керівника Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ф.Котті 15-16 січня 1996 р.

23-26 січня 1997 р. відбувся перший офіційний візит до Швейцарії Міністра закордонних справ України Г.Й.Удовенка.

У 1997 р. відбувся перший офіційний візит в Україну Федерального радника, керівника Федерального департаменту національної економіки Швейцарії Ж.-П.Деламураза.

29-30 жовтня 2000 р. Україну відвідав з офіційним візитом керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Й.Дайсс.

18-19 березня 2003 р. відбувся робочий візит Прем’єр-міністра України до Швейцарії та переговори з Президентом Конфедерації. У цьому ж році відбулися візити в Україну Віце-президента Швейцарії, керівника Федерального департаменту юстиції і поліції, а також Державного секретаря економіки Швейцарії у супроводі делегації швейцарських бізнесменів.

У січні 2005 р. на полях Щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі відбулася зустріч Президента України В.А.Ющенка з Президентом Швейцарії С.Шмідом.

22-25 червня 2005 р. здійснено робочий візит до України Федерального радника, керівника Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії М.Кальмі-Рей.

14-15 травня 2009 р. відбувся офіційний візит Президента України В.А.Ющенка до Швейцарії.

18 грудня 2009 р. Міністр закордонних справ України П.О.Порошенко здійснив робочий візит до Швейцарії, в рамках якого, зокрема, взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника українському письменнику Миколі Гоголю у місті Вевей.

24 червня 2010 р. у Рейк’явіку (Ісландія) відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Президентом Швейцарії Д.Лойтхард. Підписано Угоду про вільну торгівлю між Україною та ЄАВТ.

19 квітня 2011 р. Президент Швейцарії М.Кальмі-Рей відвідала Київ в рамках заходів до          25-х роковин Чорнобильської катастрофи. У тому ж році відбулися зустрічі президентів України та Швейцарії у Давосі (січень) і на полях чергової сесії ГА ООН у Нью-Йорку (вересень).

На початку 2014 року відбулися зустрічі Прем'єр-міністра України (24 січня, Давос) і Президента України (7 лютого, Сочі) з Президентом Швейцарії, керівником ФДЗС і Діючим головою ОБСЄ Д.Буркхальтером.

14 квітня 2014 р. Д.Буркхальтер відвідав Україну в якості Діючого голови ОБСЄ, а 7 червня 2014 р. взяв участь у церемонії інавгурації Президента України П.О.Порошенка.

22 січня 2016 р. відбулися зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії Й.Шнайдер-Амманном, а також коротка бесіда з Головою Національної Ради Швейцарії К.Марквальдер на полях Щорічного засідання ВЕФ у Давосі.

17 січня 2017 р. на полях Щорічного засідання ВЕФ у Давосі відбулася зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії Д.Лойтхард.

27 лютого 2017 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС Д.Буркхальтером в рамках сегменту високого рівня 34-ї сесії Ради ООН з прав людини у Женеві.

5-7 червня 2017 р. керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Д.Буркхальтер здійснив робочий візит в Україну, в ході якого був прийнятий Президентом України П.О.Порошенком та провів переговори з Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним.

7 грудня 2017 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС Швейцарії І.Кассісом в рамках міністерського засідання ОБСЄ у Відні.

25 січня 2018 р. пройшли зустрічі Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії А.Берсе і Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС Швейцарії І.Кассісом на полях Щорічного засідання ВЕФ у Давосі.

24 січня 2019 р. Президент України П.О.Порошенко провів зустріч з Президентом Швейцарії У.Маурером на полях Щорічного засідання ВЕФ у Давосі.

25 вересня 2019 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України В.В.Пристайка з Федеральним радником, керівником ФДЗС Швейцарії І.Кассісом в рамках заходів сегменту високого рівня 74-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку.

22 січня 2020 р. Президент України В.О.Зеленський провів зустріч з Президентом Швейцарії С.Зоммаругою в рамках 50-го Щорічного засідання ВЕФ у Давосі.

25 березня 2020 р. відбулася телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Президентом Швейцарії С.Зоммаругою.

15 травня 2020 р. - Прем'єр-міністр України Д.Шмигаль провів телефонну розмову з Віце-президентом, Федеральним радником, керівником Федерального департаменту економіки, освіти та досліджень Швейцарії Г.Пармеліном.

Міжпарламентське співробітництво

Успішно розвивається міжпарламентське співробітництво, свідченням чого є обмін візитами парламентських делегацій (1992, 1993, 1997, 2001, 2002, 2010, 2013, 2016 рр.).

16-18 листопада 2009 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Кантонів Швейцарії А.Берсе.

7-9 червня 2011 р. відбувся офіційний візит Голови Верховної Ради України В.М.Литвина до Швейцарської Конфедерації.

3-5 липня 2013 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Кантонів Швейцарії Ф.Ломбарді.

6-8 вересня 2016 р. Україну відвідала з візитом Голова Національної Ради Швейцарії К.Марквальдер.

9-10 березня 2020 р. Швейцарію з офіційним візитом відвідав Голова Верховної Ради України Д.О.Разумков, в рамках якого відбулася зустріч з Президентом Конфедерації С.Зоммаругою.

У законодавчих органах обох країн функціонують міжпарламентські групи дружби.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux