Політичні відносини між Україною та Князівством Ліхтенштейн
Опубліковано 15 травня 2020 року о 14:10

Характеризуються відсутністю проблемних питань. Ліхтенштейн не визнає незаконну анексію Криму Росією, підтримує Україну у зв'язку з повномасштабною військовою агресією Росії, рішуче засуджує російське вторгнення, а також підтримує невідкладність розслідування скоєних Росією воєнних злочинів. Повністю приєднується до санкцій ЄС. Ліхтенштейн приєднався до спільної заяви держав-сторін Римського статуту до Міжнародного кримінального суду щодо розслідування злочинів геноциду, воєнних злочинів та злочинів проти людяності, підтримав активацію Московського механізму ОБСЄ.

За ініціативою Ліхтенштейну 26 квітня схвалено резолюцію ГА ООН щодо реагування на застосування в РБ ООН права вето. Ця резолюція не скасовує право вето в Радбезі, водночас, її ідея полягає у посиленні транспарентності і підзвітності РБ ООН перед Генасамблеєю відповідно до Статуту Організації при ухваленні рішень в цьому органі.

Ліхтенштейн став співавтором резолюції ГА ООН від 7 листопада 2022 р. Res. L.6/2022 “Подальший захист та відшкодування збитків за агресію проти України“, ухваленій на 11-й надзвичайній сесії. Резолюція є історичною. Вона визнає, що Росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресію проти України та рекомендує створити реєстр завданих збитків. Вона також визнає необхідність відшкодування Росією шкоди, завданої порушенням міжнародного права. створення реєстру позовів щодо відшкодування збитків, втрат та шкоди. У Резолюції вперше міститься заклик до Росії негайно припинити застосування сили проти України та повністю і беззастережно вивести свої війська в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод.

Ліхтенштейн входить до коаліції країн зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України (Core Group) активно підтримує ідею його створення та притягнення до відповідальності військових злочинців. Ліхтенштейн також долучився до країн-засновників Реєстру збитків, створеного у рамках саміту Ради Європи в м.Рейк’явік (16-17 травня 2023 р.).

Серед останніх контактів на вищому рівні

17 січня 2023 р. відбулась зустріч Першої Леді України О.Зеленської із Спадкоємним принцом Алоїзом Ліхтенштейнським «на полях» Всесвітнього економічного форуму в м.Давос.

20 лютого 2022 р. відбулась зустріч на рівні глав зовнішньополітичних відомств між Міністром закордонних справ України Д.Кулебою та Урядовим радником, Міністром закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейну Д.Гаслер в рамках їх участі у Мюнхенській безпековій конференції. Під час зустрічі Д.Гаслер анонсувала про рішення князівства приєднатись до Міжнародної Кримської платформи, ставши таким чином 48-ю державою-учасником.

26 травня 2022 р. Міністр закордонних справ України Д.Кулеба відвідав Князівство Ліхтенштейн. У рамках візиту відбулися його переговори з Міністеркою закордонних справ, освіти та спорту Князівства Ліхтенштейн Домінік Гаслер у розширеному складі, а також візит ввічливості до Спадкоємного принца Ліхтенштейну Алоїза.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux