Нотаріальні дії
Опубліковано 11 травня 2020 року о 18:33

Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.

Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу Посольства у години прийому відвідувачів.


Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:

Оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон (нотаріальні послуги надаються Посольством виключно для громадян України) та копію сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з особистими даними;

примірник документа, який необхідно посвідчити або засвідчити (для засвідчення копії документа не приймаються оригінали, що містять підчистки або незастережені виправлення);

довідку про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків та її копію;

квитанцію про сплату консульського збору;

інші документи, необхідні для вчинення конкретної нотаріальної дії (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо);

• у разі необхідності засвідчення довіреності чи заяви, попередньо надіслати на електронну адресу консульського відділу Посольства [email protected]  проєкт довіреності або заяви у форматі MS Word (формати doc / docx / rtf) з внесеними особистими даними заявника, зазначенням кола повноважень та опису майна (якщо у дорученні йдеться про майно)  для погодження тексту з консулом. Після остаточної підготовки тексту проєкту довіреності, заявника буде поінформовано про можливість відвідування Посольства для засвідчення документа.


При посвідченні договорів майнового характеру додатково треба подати відомості:

для юридичних осіб-резидентів – відомості про найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

для юридичних осіб-нерезидентів – найменування, місце знаходження та державу;

для громадян України – прізвище, ім’я, по батькові, адреса постійного місця проживання та ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів;

для іноземців та осіб без громадянства – прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), громадянство, адресу місця проживання (підпис іноземця не може бути посвідчено в Посольстві; у даному випадку іноземець може виступати лише у якості довіреної особи).


Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього та підготовлених (надрукованих) відповідно до вимог закону документів, сплати консульського збору і відшкодування фактичних витрат. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також з інших підстав, передбачених законодавством України. У вчиненні нотаріальної дії може бути відмолено за наявності підстав, зазначених у ст. 49 Закону України "Про нотаріат".

Нотаріально посвідчуванні правочини, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи, яка вчинює нотаріальні дії.

Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення.

Ненадання відомостей або документів на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу заявника. 

Встановлення особи громадянина України здійснюється за чинним паспортом громадянина України для виїзду за кордон.


Допущення помилки у документах, що подаються до Посольства для посвідчення,  призводить до неможливості їх подальшого використання і, як наслідок, необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.


У цьому зв'язку Посольство рекомендує:

• проект документа, що подається для посвідчення, попередньо узгоджувати з нотаріусом в Україні (іноді заявники, що звертаються до Посольства за оформленням довіреності або заяви для подальшого використання їх в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють у консульстві документ, який не задовольняє вимогам нотаріальної контори);

• перед підписанням оформленого документа дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та, у разі виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи необхідності доповнень, – виправити/доповнити документ і подати консулу для доопрацювання. 


УВАГА! 

Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що в тексті все правильно і документ відповідає його волі. Варто бути максимально уважними!

Після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консульською посадовою особою, внесення змін, уточнень чи доповнень не є можливим. 

Відповідальність за коректне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.


У подальшому довіритель відправляє довіреній особі в Україні оригінали оформлених в Посольстві довіреності та заяви щодо внесення даних до Єдиного реєстру довіреностей, посвідчених у нотаріальному порядку. Довірена особа, перед тим як використовувати довіреність, має зареєструвати її у будь-якого нотаріуса в Україні. Після реєстрації довірена особа може приступати до виконання повноважень, покладених на неї довірителем.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux