Галузь культури для двосторонніх відносин України та Швейцарії має перспективу розвитку у першу чергу на регіональному рівні, оскільки ця сфера більшою мірою належить до компетенції кантонів.
Однією з найяскравіших подіій у сфері культурної взаємодії наших країн стало відкриття 18 грудня 2009 року у м. Веве пам’ятника визначному українському письменнику М.Гоголю, в урочистій церемонії якого взяв участь Міністр закордонних справ П.Порошенко. Цей монумент є дарунком України місту Веве.
Ще однією важливою історичною постаттю, яка поєднує наші країни, є всесвітньо відомий балетмейстер українського походження Серж Лифар. У 2003 році у місті Лозанна за ініціативою Посольства України був урочисто відкритий пам’ятник відомому киянину. У 2014 р. на підставі заповіту С.Лифаря, а також заповіту його вдови, княгині Ільзи-Лізи Ахлєфєльд-Лаурвіґ, Посольством було отримано матеріали з бібліотеки, що належала свого часу французькому балетмейстеру. Протягом 2017 року українська дипломатична місія передала зазначений архів до Публічної бібліотеки ім. Л.Українки в місті Києві.
У рамках здійснення пошуку архівних матеріалів видатних українців, які проживали на території Швейцарії, у вересні 2009 року Посольством до Центрального державного історичного архіву України було передано документи, що містять особисті щоденники гетьмана України Петра Скоропадського, щоденники та спогади представників родини Скоропадських, листування із закордонними гетьманськими організаціями. Документи були отримані в дарунок від доньки гетьмана О.П.Отт-Скоропадської.
У червні 2019 року у маленькому містечку швейцарських виноробів Шебр у кантоні Во відбулося відкриття пам‘ятки на честь переселенців у XІХ ст. із Швейцарії в Україну. Колоністи-винороби заснували в Одеській області швейцарське поселення, яке сьогодні відомо як під назвою Шабо. Швейцарські колоністи значно вплинули на розвиток виноробства в регіоні, результатом чого стало сучасне українське підприємство «Шабо».
Українська тема все частіше звучить у швейцарському музичному просторі. У Швейцарії регулярно проводяться українські культурно-мистецькі акції, значна частина яких носить благодійний характер.
У рамках діяльності українсько-швейцарської асоціації «Verein Netzwerk Schweiz-Transkarpatien/Ukraine» (NeSTU) проводяться щорічні турне по Швейцарії ужгородського академічного хору «Кантус» («Cantus»). Завдяки своїй майстерності і багатому репертуару, який презентує найкращі зразки народної, а також класичної музики українських та іноземних авторів, хор «Кантус» вже став для швейцарців візитівкою України.
При Бернській консерваторії діє громадське об‘єднання "Bern-Odessa Legato", що підтримує молоді таланти з України та регулярно проводить концерти за їхньою участі в Швейцарії. У березні 2018 р. за участю видатних музикантів О.Ботвінова, М.Катарович, В.Проссніц та співачки Х.Далецької відбувся концерт в рамках проекту #OdessaClassicsInBern. У грудні 2019 року в рамках згаданого двостороннього співробітництва у концертній залі Yehudi Menuhin Forum із Різдвяною програмою виступив хор спеціальної музичної школи їм. Столярського з Одеси.
Військовий оркестр 194-го понтонного полку ЗСУ взяв участь у популярному фестивалі оркестрів "Basel Tattoo 2018". У вересні 2018 р. музичний колектив "New Era Orchestra" (м. Київ) вперше представив Україну на престижному міжнародному фестивалі класичної музики «Septembre Musical» у Монтрьо-Веве.
У швейцарському містечку Лауфенбург реалізовується двосторонній музичний проект за участі симфонічного оркестру Хмельницької філармонії та місцевого музичного колективу Musikgesellschaft Kaisten, в рамках якого партнери проводять спільні концерти в Україні та Швейцарії, сприяючи налагодженню культурної взаємодії на рівні регіонів двох країн.
Серед швейцарської громадськості існує інтерес й до української літератури й кіно. Розвивається співпраця українських творчих об‘єднань Міжнародний поетичний фестиваль "Meridian Czernowitz" та Літературного целанівського центру із швейцарськими літературними і мистецькими організаціями. У 2018 р. у містах Швейцарії відбувся український політико-культурний проект за участю письменника С.Жадана. У вересні 2019 р. в рамках проекту «Посилення звучання українських голосів у Західній Європі» пройдуть творчі зустрічі українських письменників Ю.Андруховича і К.Калитко. 23-24 листопада 2019 р. у Цюріху відбувся перший фестиваль українських фільмів «Світанок» («Morgenrot»).
Значну роль у підтримці двосторонньої культурної взаємодії відіграє українська громада. На запрошення та за підтримки українців у Швейцарії регулярно відбуваються виступи українських письменників і поетів, серед яких можна назвати імена О.Забужко, О.Ільченка, Є.Сенік, Б.Коломійчука, Г.Петросаняк та ін.
Українці Базельського осередку у співробітництві із Літературним товариством Базелю заснували та щорічно проводять у місті вже традиційні літературні вечори і читання української літератури українською та німецькою мовами.
У 2014 році представниками української діаспори започаткований проект щорічних пленерів в Швейцарії для українських художників з метою налагодження людських контактів та культурного обміну. У 2019 році відбувся вже VІ пленер, присвячений темі збереження національної культурної спадщини наших країн.
23-24 листопада 2019 р. у Цюріху відбувся перший фестиваль українських фільмів «Світанок», організований Цюріхським осередком українців.
Фільми українських режисерів щорічно беруть участь у міжнародних кінофестивалях в Цюріху, Женеві, Золотурні.