Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Швейцарією
Опубліковано 15 серпня 2014 року о 19:27

Культурно-гуманітарне співробітництво залишається важливим напрямом відносин України та Швейцарії і одним із суттєвих чинників інтенсифікації дружніх відносин двох країн.

Яскравим свідченням встановлення дружнього характеру двосторонніх відносин є відкриття 18 грудня 2009 року у м. Вевей пам’ятника всесвітньо відомому українському письменнику М.В.Гоголю, в урочистій церемонії якого взяв участь Міністр закордонних справ П.О.Порошенко. Цей монумент є дарунком України місту Вевей.

В Швейцарії та Ліхтенштейні регулярно проводяться українські культурно-мистецькі акції, значна частина яких носить благодійний характер. Зокрема, це концертні турне відомих мистецьких колективів, художні та фотовиставки українських митців, виступи українських музикантів на престижних міжнародних конкурсах тощо.

Найбільш помітні культурно-мистецькі заходи за останній час:

- 2 травня 2016 р. у Базелі пройшов благодійний концерт пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, в якому взяли участь українські музиканти. Зібрані кошти спрямовані на допомогу дітям-жертвам війни в Україні;

- у рамках десятого турне територією Швейцарії 16 вересня – 2 жовтня 2016 р. пройшли виступи камерного хору «Кантус» (м. Ужгород);

- 18 червня 2017 року у Цюріху відбувся благодійний концерт «Gala of Hope», збори від якого були спрямовані на підтримку дітей із зони конфлікту у Східній Україні;

- з 2 березня по 2 квітня 2017 р. у галереї м. Аньєр (поблизу Женеви) пройшла виставка  робіт українських сучасних митців Н.Білика, К.Гнилицької, О.Сая «Open Air»;

- 13 квітня 2017 р. у Женеві відбувся вечір Українського літературного салону, присвячений творчості Кобзаря «Шевченко, якого ми не знаємо».

Встановлюються зв’язки між українськими і швейцарськими освітніми та науковими інституціями. Зокрема, 29 березня 2017 р. у Базельському університеті започатковано ініціативу «Українознавчі студії в Швейцарії» (Ukrainian Research in Switzerland – URIS), реалізація якої передбачається протягом 2017-2019 рр. Мета ініціативи – розвиток україністики у Швейцарії, заохочення й підтримка молодих науковців, сприяння у розбудові мережі університетських наукових досліджень з питань України, що проводяться у Конфедерації. Вона реалізовується за фінансової підтримки Державного секретаріату освіти, досліджень та інновацій Швейцарії.

У рамках здійснення пошуку архівних матеріалів видатних українців, які проживали на території Швейцарії, Посольством у вересні 2009 року до Центрального державного історичного архіву України було передано документи, що містять особисті щоденники гетьмана України П.Скоропадського, щоденники та спогади представників родини Скоропадських, листування із закордонними гетьманськими організаціями. Документи були отримані в дарунок від доньки гетьмана О.П.Отт-Скоропадської.

У 2014 р. Посольством було отримано матеріали з бібліотеки, що належала свого часу відомому французькому балетмейстеру українського походження С.Лифарю. Важливим напрямом двостороннього співробітництва є гуманітарна допомога швейцарської сторони Україні. Серед основних надавачів допомоги слід відзначити благодійні організації: Об’єднання «Help-Point Sumy» з м. Волен, «Акція допомоги Західній Україні Остреферат» з м. Цюріх, «Мережа Швейцарія-Закарпаття/Україна» (NeSTU), «Tschernobyl Kinder» з м. Санкт-Галлен, об’єднання «Bär & Leu» (Співпраця Берн-Львів), асоціація «Парасолька», Благодійний фонд «24h — Help». Асоціація «Children-UA» організовує щорічні табори для українських дітей, навчально-виховний заклад «Kinderdorf Pestalozzi» на регулярній основі приймає групи дітей та молоді з України.

Питому вагу благодійної допомоги, що спрямовується постраждалим в зоні АТО та Збройним Силам України, а також добровольчим батальйонам, становить допомога, зібрана українською діаспорою Швейцарії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux