Публічні закупівлі в Швейцарії
Опубліковано 06 серпня 2020 року о 12:15

Ринок державних закупівель Швейцарії.

 

Тендери щодо державних закупівель в Швейцарії проводяться з 1996 р. Цей інститут створено для прозорого використання бюджетних коштів у сфері державних закупівель. Відтоді державні ресурси витрачаються на співробітництво з тими компаніями, які пропонують найкращу ціну та умови.

Для стимулювання конкуренції та забезпечення рівних можливостей доступ до контрактів у державному секторі Швейцарії максимально прозорий. Він має велике значення для економіки країни. Контракти Конфедерації, кантонів та муніципалітетів складають близько 40 млрд. швейцарських франків на рік, що відповідає близько 25% усіх державних витрат та 8% швейцарського ВВП.

Здійснення державних закупівель в Швейцарії регламентується федеральним, кантональним та муніципальним законодавством. При цьому передбачено рівний доступ постачальників товарів та послуг як з Швейцарії, так і з інших країн, що мають режим держзакупівель ідентичний швейцарському.   

З 2002 р. в Швейцарії почала функціонувати електронна платформа simap.ch, яка застосовується Конфедерацією та кантонами з 1 березня 2009 р. Платформа забезпечує технічну гармонізацію тендерних процедур суб’єктів конфедерації. Це спрощує адміністративні перешкоди та покращує правову безпеку учасників. Відтак, simap.ch сприяє прозорості державних закупівель.

Публікація на simap.ch є обов'язковою для всіх державних закупівель, що перевищують суми: 230 000 CHF на поставки; 230 000 CHF на послуги; 8,7 млн. CHF на будівництво.

Переваги simap.ch у порівнянні з друкованими виданнями полягають у тому, що система працює чотирма мовами (англійська, німецька, французька, італійська), регулярно оновлюється та забезпечує більшу ефективність та значну економію часу та ресурсів. Платформа пов'язана з більш ніж 2000 офіційними службами закупівель федерального уряду та урядів кантонів. На сайті фіксується понад 100 000 відвідувань на місяць.

Для реєстрації в якості постачальника товарів або послуг в системі реєстру державних закупівель Швейцарії для українських та інших іноземних фірм потрібно бути зареєстрованим у торговому реєстрі Швейцарії або мати DUNS номер. (Абревіатура DUNS означає універсальну систему нумерації даних. Компанії, державні установи та самозайняті можуть отримати на 9-значний номер DUNS. Номери DUNS вперше були введені в 1962 році американською компанією Dun & Bradstreet. Згодом цей номер став міжнародним стандартом).


Платформа simap.ch, що використовується федеральним урядом, кантонами та муніципалітетами, інтегрована до загальноєвропейської системи TED, через  яку також можна отримати інформацію про державні закупівлі в Швейцарії та взяти участь у тендерах.

Консультації щодо реєстрації на платформі simap.ch можна отримати за тел. +41 58 465 48 99 або електронною адресою: support@ simap.ch

Електронна адреса платформи: 

https://www.simap.ch/shabforms/COMMON/application/applicationGrid.jsp?template=1&view=1&page=/MULTILANGUAGE/simap/content/start.jsp&language=EN


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux