Оформлення закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети anketa-edr.pdf одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.
До заяви додаються (оригінали та копії):
попередній закордонний паспорт дитини, який підлягає обміну (за наявності);
ID-картка дитини (ID-картка є обов'язкова для всіх, хто досяг 14-річного віку, відповідно до ст.21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 року №5492-VI);
свідоцтво про народження (документ, виданий компетентними органами іноземної держави подається легалізованим (засвідченим штампом «Апостиль») з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально, також необхідно пред’явити довідку про набуття громадянства та її копію);
у разі коли особі не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України);
довідка про реєстрацію місця проживання в Україні / довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи;
документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (за наявності);
документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання за кордоном (Meldebescheingung);
документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, у тому числі документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави, який підтверджує повноваження особи на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.
закордонний паспорт може бути оформлений особі без її присутності за умови надання кольорової фотокартки розміром 10х15 сантиметрів для сканування цифрового зображення обличчя (фотокартка повинна відповідати певним вимогам якості ( .jpg , 5.00 Мб )) й лише у таких випадках:
оформлюється дитині, яка не досягла 12-річного віку;
оформлюється особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку.
За оформлення закордонного паспорта особі до 16 років консульський збір не стягується. Натомість стягується збір лише за розгляд заяви-анкети.
У приміщенні Посольства України в Швейцарії можливо сплатити консульський збір за допомогою банківської картки. Готівка до сплати не приймаються.
При оплаті за допомогою системи online-banking необхідно роздрукувати документ, що підтверджує проведення платежу, та засвідчити цей документ у найближчому відділенні Вашого банку.
За письмовою заявою особи, поданої виключно під час подачі документів, анульований паспорт для виїзду за кордон може бути повернутий, тільки якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.
Відповідно до законодавства України, отримати виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон дитини може той з батьків, який подавав заяву на оформлення паспорта.
У випадку, якщо під час подачі пакету документів щодо оформлення нового закордонного паспорта заявник не подав заяву з проханням повернути йому попередній закордонний паспорт, заявник погодився з фактом вилучення та анулювання документа згідно з чинним законодавством України.