Тимчасовий консульський облік
Опубліковано 30 січня 2020 року о 00:00

На тимчасовий консульський облік в Посольстві України в Швейцарській Конфедерації (далі – ПУ) може бути прийнято громадян, які проживають або перебувають у межах консульського округу ПУ (Швейцарська Конфедерація, Князівство Ліхтенштейн), проте ще не оформили дозвіл про залишення на ПМП в уповноважених органах України.


Документи для прийняття на тимчасовий консульський облік:

Заява про прийняття на консульський облік (з 16 років – заява подається особисто за встановленою формою; до 16 років – заява подається одним з батьків/опікунів/піклувальників за встановленою формою), а до заяви додаються:

  • оригінал та копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон такого заявника;
  • оригінал та копія документів, що підтверджують повноваження законного представника;
  • одна фотокартка розміром 10х15 см із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, виконана відповідно до рекомендацій ІКАО Doc 9303 (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон — білий або світло-сірий);
  • копія одного з документів, який містить інформацію про місце народження особи: паспорта громадянина України, свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини;
  • копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки;
  • копія дійсного дозволу на перебування в Швейцарії (Aufenthaltsbewilligung, autorisation de séjour, permesso di soggiorno);
  • копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік (Wohnsitzbescheinigung oder Wohnsitzbestätigung) із зазначенням адреси проживання в Швейцарії або Ліхтенштейні).

УВАГА! 

Зазначені документи мають бути оформлені відповідно до персональних даних пред'явника паспорта громадянина України для виїзду за кордон (прізвище та ім'я пред'явника закордонного паспорта України має співпадати з прізвищем та ім'ям особи зазначеним в дозволі/довідці).

Консульський збір за прийняття на тимчасовий консульський облік становить 20 швейцарських франків (закордонний паспорт з оформленим обліком у такому разі можна отримати через 10 робочих днів). Якщо закордонний паспорт з відміткою про облік необхідно отримати протягом 3-х днів з моменту звернення, консульський збір стягується за терміновим тарифом – 40 швейцарських франків.

 Діти віком до 16 років приймаються на тимчасовий облік безкоштовно.

УВАГА! 

Тимчасовий консульський облік не звільняє від вимоги надання заяви від другого з батьків (громадянина України) при перетині кордону дитиною до 16 років (громадянина України) у супроводі лише одного з батьків!

Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.

Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.

Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.

Застосунок для військовозобов'язаних з'явиться 18 травня, аби в кожного була можливість виконати свій обов'язок та уточнити свої контактні дані. Докладні інструкції щодо роботи мобільного застосунку вже оприлюднюються на ресурсах Міністерства оборони: Facebook, Telegram.

В мобільному застосунку для військовозобов'язаних можна буде уточнити мобільний номер телефону, місце фактичного проживання та адресу електронної пошти, як це визначено законодавством. Детальніші роз’яснення містяться у дописах Міністерства оборони у Facebook та відеоінструкції на YouTube.

З 18 червня у застосунку з'явиться можливість після уточнення своїх даних сформувати витяг з реєстру Оберіг з особистими персональними та службовими даними, які зберігаються в реєстрі (електронний військово-обліковий документ).

З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.

Детальна інформація розміщена за цим посиланням.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux