На тимчасовий консульський облік в Посольстві України в Швейцарській Конфедерації (далі – ПУ) може бути прийнято громадян, які проживають або перебувають у межах консульського округу ПУ (Швейцарська Конфедерація, Князівство Ліхтенштейн), проте ще не оформили дозвіл про залишення на ПМП в уповноважених органах України.
Документи для прийняття на тимчасовий консульський облік:
Заява про прийняття на консульський облік (з 16 років – заява подається особисто за встановленою формою; до 16 років – заява подається одним з батьків/опікунів/піклувальників за встановленою формою), а до заяви додаються:
УВАГА!
Зазначені документи мають бути оформлені відповідно до персональних даних пред'явника паспорта громадянина України для виїзду за кордон (прізвище та ім'я пред'явника закордонного паспорта України має співпадати з прізвищем та ім'ям особи зазначеним в дозволі/довідці).
Консульський збір за прийняття на тимчасовий консульський облік становить 20 швейцарських франків (закордонний паспорт з оформленим обліком у такому разі можна отримати через 10 робочих днів). Якщо закордонний паспорт з відміткою про облік необхідно отримати протягом 3-х днів з моменту звернення, консульський збір стягується за терміновим тарифом – 40 швейцарських франків.
Діти віком до 16 років приймаються на тимчасовий облік безкоштовно.
УВАГА!
Тимчасовий консульський облік не звільняє від вимоги надання заяви від другого з батьків (громадянина України) при перетині кордону дитиною до 16 років (громадянина України) у супроводі лише одного з батьків!
Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.
Застосунок для військовозобов'язаних з'явиться 18 травня, аби в кожного була можливість виконати свій обов'язок та уточнити свої контактні дані. Докладні інструкції щодо роботи мобільного застосунку вже оприлюднюються на ресурсах Міністерства оборони: Facebook, Telegram.
В мобільному застосунку для військовозобов'язаних можна буде уточнити мобільний номер телефону, місце фактичного проживання та адресу електронної пошти, як це визначено законодавством. Детальніші роз’яснення містяться у дописах Міністерства оборони у Facebook та відеоінструкції на YouTube.
З 18 червня у застосунку з'явиться можливість після уточнення своїх даних сформувати витяг з реєстру Оберіг з особистими персональними та службовими даними, які зберігаються в реєстрі (електронний військово-обліковий документ).
З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.
Детальна інформація розміщена за цим посиланням.