Економіка Швейцарії
Опубліковано 27 лютого 2021 року о 14:22

Економіка Швейцарії


Населення Швейцарії складає 8,6 млн. жителів, 25 % – іноземці.

Кількість зайнятих - 5 млн. чоловік або 60 % населення країни.

У промисловості працює 21,2 %, с/г – 3,1 %, сфері послуг – 75,7 % 

зайнятого населення.

Площа країни – 41 291 км2.

ВВП країни – 703,8 млрд. дол. США.

ВВП на душу населення – 81 600 дол. США.

Національна грошова одиниця – швейцарський франк.

Рівень безробіття – 2,5 %.

Рівень інфляції – 0,4 %.

Рейтинг Fitch aaa.

Рейтинг Moody’s aAA.

Рейтинг S&P AAA.


Швейцарія є однією з найбільш розвинених країн світу, незважаючи на відсутність на її території сировинних ресурсів та корисних копалин (таких як, наприклад, вугілля, нафта, газ та ін.).  

Країна зорієнтована на надання послуг у банківській та страховій сферах, а також туристичній та транспортній галузях. Промисловість, зокрема хімічна та точне машинобудування, виробляють в основному товари з високою доданою вартістю.

Політична, економічна та фінансова стабільність, високий рівень життя притягують до Швейцарії робочу силу, іноземний капітал, а також велику кількість міжнародних організацій, які розташовують тут свої штаб-квартири.

Економічна ситуація в Швейцарії впродовж останніх років характеризувалася стабільним розвитком, однак темпами зростання ВВП були дещо нижчими, ніж очікувалося. Після «повного розгону» швейцарської економіки у 2018 р. на рівні +2,6%, темпи зростання ВВП країни у 2019 р. знизилися до 0,9 %.

Економічна ситуація в Швейцарії впродовж 2020 р. характеризувалася розвитком негативних тенденцій, пов’язаних з пандемією коронавірусу, спадом промислового виробництва, падінням ВВП, завищеним курсом швейцарського франка. Разом з тим, в економіці спостерігався незначний рівень інфляції та відносно низький рівень безробіття – 3,1%. Додатковим фактором ризику для швейцарської економіки залишалася ситуація на ринку нерухомості та іпотеки, який, за оцінками експертів, за останні 3 роки був суттєво переоцінений та потребував відповідної корекції. 

У зв’язку з пандемією коронавірусу та введеними урядом Швейцарії обмежувальними заходами, направленими на стримування хвороби, економічна активність у країні була серйозно обмежена. Так, у І кварталі 2020 р. ВВП Швейцарії знизився на 2,6%, після зростання на 0,3% у IV кварталі 2019 р.

Найбільш гостра точка економічного спаду спостерігалася за результатами ІІ кварталу. Швейцарська економіка скоротилася на 8,2%. Вказаний квартальний спад економіки був найпотужнішим за останні 40 років. Найбільше постраждали готельний сектор економіки та сектор надання продовольчих послуг, які загалом скоротилися на 54,2%. Кумулятивний спад економіки за І півріччя склав 8,6 %.

Для стабілізації ситуації Федеральна рада Швейцарії запровадила низку екстрених заходів на підтримку економіки та соціальної сфери. Так, під час другої хвилі пандемії держава виділила 20,2 млрд. шв. фр. на компенсації за скорочений робочий день, додаткову соціальну допомогу у размірі 1  млрд. шв. фр., допомогу у зв’язку із зміною робочого місця – 7,5 млрд. шв. фр., підтримку спорту 550 млн. шв. фр., сфери культури 410 млн. шв. фр., друкованих видань 40 млн. шв. фр. Фінансування громадського транспорту коштувало 764 млн. шв. фр., авіаційної галузі 1,88 млрд. шв. фр. та ін.       

Відтак, економічна ситуація в країні за результатами ІІІ кварталу суттєво покращилась. Зростання ВВП склало 7,2%. Експорт товарів зріс на 6,9%. Це значно пом’якшило прогнози щодо загальнорічних економічних показників. 

Загалом, за оцінками Державного секретаріату економіки Швейцарії річне падіння ВВП складе 2,5 %.

Зовнішньоторговельний обіг Швейцарії складає 591,70 млрд. дол. США. Обсяг експорту - 313,90 млрд. дол. США, обсяг імпорту - 277,80 млрд. дол.  США.

Основні торгові партнери: Німеччина (105,5 млрд. дол. США), США (62,9 млрд. дол. США), Великобританія (44,9 млрд. дол. США), Франція (38,6 млрд. дол. США), Італія (38,5 млрд. дол. США), Китай (36,7 млрд. дол. США), Індія (20,2 млрд. дол. США).        

Швейцарія залишається державою із надзвичайно міцною економікою та стабільним внутрішнім ринком.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux