Оформлення закордонного паспорта особам старше 16 років
Опубліковано 21 червня 2024 року о 13:20

Оформлення закордонного паспорта особі, яка досягла 16-річного віку здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто. anketa-edr.pdf

При цьому оформлення закордонного паспорта особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною здійснюється на підставі заяви-анкети піклувальника або іншого законного представника.

До заяви додаються (оригінали та копії):

попередній закордонний паспорт, який підлягає обміну (якщо паспорт оформлюється не вперше);

внутрішній паспорт у формі книжечки або ID-карта (за відсутності дійсного закордонного паспорта наявність внутрішнього паспорта у формі книжечки або у вигляді ID-картки є обов'язкова для всіх, хто досяг 14-річного віку, відповідно до ст.21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 року №5492-VI), або свідоцтво про народження (оригінал та копія);

документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном;

довідка про реєстрацію місця проживання в Україні / довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи;

документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання за кордоном (Meldebescheingung).

довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП; за наявності).

Закордонний паспорт може бути оформлений особі без її присутності за умови надання кольорової фотокартки розміром 10х15 сантиметрів для сканування цифрового зображення обличчя (фотокартка повинна відповідати певним вимогам якості ( .jpg , 5.00 Мб )) й лише у таких випадках:

оформлюється дитині, яка не досягла 12-річного віку;

оформлюється особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку.

У разі втрати або викрадення попереднього паспорта до заяви додається документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентним органом держави, в якій було втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення власника з приводу його втрати або викрадення. Такий документ подається без легалізації та перекладу українською мовою.

У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки).

У разі коли заявникові раніше не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України).

У приміщенні Посольства України в Швейцарії можливо сплатити консульський збір за допомогою банківської картки. Готівка до сплати не приймається.

При оплаті за допомогою системи online-banking необхідно роздрукувати документ, що підтверджує проведення платежу, та засвідчити цей документ у найближчому відділенні Вашого банку.

За письмовою заявою особи, поданої виключно під час подачі документів, анульований паспорт для виїзду за кордон може бути повернутий, тільки якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.

У випадку, якщо під час подачі пакету документів щодо оформлення нового закордонного паспорта заявник не подав заяву з проханням повернути йому попередній закордонний паспорт, заявник погодився з фактом вилучення та анулювання документа згідно з чинним законодавством України.

Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.

Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.

Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.

Застосунок для військовозобов'язаних з'явиться 18 травня, аби в кожного була можливість виконати свій обов'язок та уточнити свої контактні дані. Докладні інструкції щодо роботи мобільного застосунку вже оприлюднюються на ресурсах Міністерства оборони: Facebook, Telegram.

В мобільному застосунку для військовозобов'язаних можна буде уточнити мобільний номер телефону, місце фактичного проживання та адресу електронної пошти, як це визначено законодавством. Детальніші роз’яснення містяться у дописах Міністерства оборони у Facebook та відеоінструкції на YouTube.

З 18 червня у застосунку з'явиться можливість після уточнення своїх даних сформувати витяг з реєстру Оберіг з особистими персональними та службовими даними, які зберігаються в реєстрі (електронний військово-обліковий документ).

З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.

Детальна інформація розміщена за цим посиланням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux