Реєстрація компаній, відкриття представництв іноземних компаній
Опубліковано 03 серпня 2022 року о 17:19

Необхідною умовою для початку іноземним громадянином підприємницької діяльності в Швейцарії є наявність у нього посвідки на проживання і дозволу на роботу на території країни («work and residence permit»). Такий дозвіл видається на вимогу іноземного громадянина (або за запитом його роботодавця в Швейцарії) владою кантону після схвалення та реєстрації Департаментом реєстрації іноземців.

Види діяльності згідно з уставом. Акціонерне товариство - 100 000 шв.фр., товариство з обмеженою відповідальністю - 20 000 шв.фр., філія - не визначено, повне товариство - не визначено, індивідуальне товариство - не визначено.

Всі практичні питання, пов'язані із заснуванням підприємства, його реєстрацією та подальшим функціонуванням, вирішуються на кантональному рівні відповідно до федерального законодавства і порядку, встановленого кантональною адміністрацією. Крім звичайних для реєстрації документів (заява з нотаріально завіреними підписами, статут, установчий акт, рішення про призначення повноважних представників, зразки дійсних підписів, швейцарська адреса розташування) в комерційний реєстр надаються так звані декларації «Стампа» і «Лекс Фрідріх» - спеціальні заяви засновників:

Декларація Стампа - заява про те, що крім згаданого в установчих документах, акціонерне товариство не володіє ніякою іншою власністю (вкладами), і не має інших переваг і неврегульованих зобов'язань.

Декларація Лекс Фрідріх - заява про застосування щодо даної компанії положень швейцарського законодавства, що регулює придбання іноземцями нерухомості в Швейцарії.

В процесі реєстрації беруть участь наступні офіційні органи:

Кантональний комерційний реєстр;

нотаріат;

Федеральні міністерства, професійні галузеві асоціації, що видають відповідні дозволи на здійснення тих чи інших видів діяльності.

Всі документи мають бути офіційно перекладені на німецьку, французьку або італійську мови та засвідчені нотаріусом.

Термін реєстрації компанії зазвичай становить 4 - 6 тижнів.  

Вимоги до статутного капіталу комерційних компаній, які відкривають нерезидентами:

Акціонерне товариство - 100 000 шв.фр., товариство з обмеженою відповідальністю - 20 000 шв.фр., філія - не визначено, повне товариство - не визначено, індивідуальне товариство - не визначено.

Існує ряд галузей державної монополії, в яких в принципі не передбачається створення приватних підприємств - як національних, так і закордонних. Це залізничний транспорт, пошта, а також виробництво і розподіл енергії. У ряді секторів сфери послуг діє дозвільний порядок реєстрації приватних підприємств незалежно від національної приналежності або іноземного капіталу (ліцензування). Це банківська справа, страхування, діяльність на ринку цінних паперів, готельна справа, ресторанний бізнес, медична і ветеринарна практика, торгівля медичними препаратами, юридична практика, послуги зв'язку (включаючи провайдерські послуги). Ліцензування окремих видів діяльності здійснюється на федеральному рівні – банківська діяльність, та на кантональному рівні медичні послуги та ін. в залежності від кантонального законодавства.

Умовою при створенні підприємства з іноземною участю в формі акціонерного товариства (Aktiengesellschaft) і товариства з обмеженою відповідальністю (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) є призначення як мінімум одного директора або менеджера, який повинен бути громадянином Швейцарії або проживати там. Якщо призначається більше число директорів, більшість з них мають бути громадянами або резидентами Швейцарії. У разі товариства з обмеженою відповідальністю потрібно, щоб принаймні один призначений виконавчий директор мав право підпису.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux