Договірно-правова база між Україною та Князівством Ліхтенштейн
Опубліковано 15 травня 2020 року о 14:10

Специфіка  договірно-правої бази двосторонніх відносин з Ліхтенштейном полягає у тому, що ця країна, як правило, не практикує підписання двосторонніх міждержавних чи міжнародних угод і вдається до таких кроків лише в окремих випадках (угоди укладаються переважно у податковій та фінансовій сферах). Співробітництво Ліхтенштейну з іноземними державами відбувається на основі домовленостей або в рамках міжнародних багатосторонніх договорів (конвенцій).

Відповідно до Домовленості між Україною і Князівством Ліхтенштейн про встановлення дипломатичних і консульських відносин  (у формі обміну листами) від 6 лютого 1992 р. та Угоди між Швейцарією і Ліхтенштейном  від  1919  року Швейцарія представляє консульські і дипломатичні інтереси Князівства Ліхтенштейн. З огляду на вищевказане, дія частини двосторонніх українсько-швейцарських угод поширюється і на Ліхтенштейн.

Фактично єдиним українсько-ліхтенштейнським двостороннім документом є Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Підрозділом фінансової розвідки Князівства Ліхтенштейн щодо співробітництва в сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (від 26 травня 2008 р.).

У відносинах з Ліхтенштейном також діє Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ і Угода про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією, дія якої поширюється на Князівство.

Окрім цього, на Ліхтенштейн поширюється дія таких українсько-швейцарських угод:

- Угоди між Україною та Швейцарською Конфедерацією про торговельне та економічне співробітництво;

- Угоди між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів;

- Угоди між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про взаємне скасування візового режиму для власників дипломатичних, службових та спеціальних паспортів;

- Угоди між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про реадмісію осіб, які перебувають на територіях їх держав нелегально.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux