Візит заступника Міністра економіки України до Швейцарії
Опубліковано 25 вересня 2020 року о 10:49

24 вересня у Берні, в рамках візиту до Швейцарії, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України О.Романішин та Посол України А.Рибченко зустрілися із Керівником підрозділу двосторонніх економічних відносин Державного секретаріату економіки Швейцарії Послом Е.Боллінгером.
Співрозмовники відзначили активність політичного діалогу між Україною і Швейцарією, кульмінацією якого став перший в історії двосторонніх відносин візит в Україну Президента Швейцарії С.Соммаруги. Олександр Романішин подякував швейцарській стороні за незмінність політики невизнання анексії Росією Криму та Севастополя, а також збереження запроваджених у відповідь на російську агресію проти України обмежувальних заходів.
Заступник Міністра наголосив, що всебічна підтримка Швейцарією реформ в Україні відкриває нові можливості для співпраці в інфраструктурній та економічній сферах. О.Романішин детально зупинився на пріоритетних кроках Уряду України, спрямованих на покращення інвестиційного клімату та наголосив на відкритості української сторони до вирішення актуальних питань діяльності швейцарських компаній в Україні.
Співрозмовники відзначили значний потенціал нової Програми співробітництва з Україною на 2020-2023 роки, старт реалізації якої було дано у ході нещодавнього візиту Президента  Швейцарії в Україну. Сторони обговорили питання підготовки до Тринадцятого засідання Українсько-швейцарського спільного Комітету з питань економічного співробітництва. У цьому зв’язку Е.Боллінгер, Співголова швейцарської частини Спільного українсько-швейцарського комітету з торговельно-економічного співробітництва, підтримав пропозицію української сторони щодо визначення пріоритетних тематик майбутнього засідання, зокрема, проєктів у сфері енергетики, інфраструктури, ІТ-сектору, «Розумне місто» тощо.
Заступник Міністра економіки О.Романішин навів також додаткові аргументи на користь повернення України до програми стимулювання експорту  SIPPO.

Заступник Міністра економіки України провів також низку зустрічей із представниками швейцарського бізнесу, зокрема, керівництвом Асоціації малих та середніх підприємств Швейцарії, Українсько-швейцарської бізнес асоціації, агенції «Swiss Export Risk Insurance» та ознайомився з швейцарськими стартапами.

У ході зустрічі із керівництвом Українсько-швейцарської бізнес асоціації Заступник Міністра високо оцінив наповненість програми та результати візиту в Швейцарію, висловивши, зокрема, вдячність Посольству України за всебічну підтримку. Посол України А.Рибченко, у свою чергу, відзначив все більш динамічний і сучасний підхід українських держаних структур до ведення ділових відносин із міжнародними партнерами та наголосив на важливості включення в порядок денний зустрічей питання стосовно необхідності подолання проблем на сході України.

Олександр Романішин поінформував присутніх про діяльність України в рамках Всесвітньої організації інтелектуальної власності WIPO, а також стосовно приєднання нашої країни до Меморандуму щодо моніторингу піратського контенту.

Учасниками заходу були також обговорені актуальні питання налагодження ділових зв’язків з іноземними партнерами для інвестування у важливі сфери українського національного господарства, формування стратегії взаємодії ділових кіл України і Швейцарії та завдання на найближчу перспективу. 

Під час переговорів із Асоціацією малих та середніх підприємств Швейцарії співрозмовники порушили питання щодо пріоритетів швейцарських компаній, які готові інвестувати в українську економіку, спільні проекти бізнесу обох країн, проблемні аспекти роботи на українському ринку, а також обговорили хід реформ в Україні. Українська сторона поінформувала про нові сприятливі можливості українського ринку для ведення бізнесу та зміни в законодавстві для підтримки іноземного інвестора.

Керівництво агенції «Swiss Export Risk Insurance», у свою чергу, було поінформовано про створення в Україні Державної експортно-кредитної агенції та наголошено на важливості обміну досвідом із швейцарською стороною,  яка є одним з лідерів у сфері кредитування, а також можливістю створення кейсу Україна-Швейцарія.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux