Головувати в цьому органі – це відповідальне та важливе завдання.
Орган, який зробив внесок у розвиток європейських цінностей, захист прав людини, демократію та верховенство права в Європі.
Орган, у якому Ліхтенштейн відіграє свою важливу роль вже рівно 45 років – з 23 листопада 1978 року.
Посольство України взяло участь в урочистій події з нагоди початку головування Ліхтенштейну в Раді Європи.
Важливо, що серед трьох ключових тем заходу, поруч із штучним інтелектом та дезінформацією/фейковими новинами, було обрано також війну проти України.
У дискусіях взяли участь Прем’єр-міністр Князівства Даніель Ріш, Міністерка закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейну Домінік Гаслер, професор Інтернет-інституту Оксфордського університету Сандра Вахтер, цифровий експерт, авторка публікацій та медіажурналістка року (2021) Інгрід Бродінг та кореспондентка SRF в Україні, журналістка року (2021) Лучія Чіркі.
Для України співпраця в рамках Ради Європи є надзвичайно важливою, особливо в умовах російської агресії.
Україна вдячна Раді Європи і її державам-членам, зокрема Ліхтенштейну, за підтримку України у захисті її суверенітету та територіальної цілісності.
Особливо цінним є використання інструментів моніторингу для документування системних порушень прав людини російською окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях України.
Важливим є План дій Ради Європи для України «Стійкість. Відновлення. Відбудова» на 2023-2026 роки», який підтримує нашу країну в гармонізації законодавства, реформуванні державних інституцій та застосуванні найкращих європейських стандартів у сфері прав людини, верховенства права та демократії.
Для України така потужна підтримка є найкращим доказом віри міжнародної спільноти та наших партнерів у майбутнє України та наш прогрес на європейському шляху.