Посол Ірина Венедіктова провела зустріч із Державним секретарем Федерального департаменту закордонних справ Лівією Льой. Передусім у фокусі була підтримка постраждалих від чергового акту терору рф – підриву Каховської ГЕС та необхідність невідворотного покарання за цей злочин. Допомога Швейцарії у цей складний час дуже цінна для України.
Засудження дій агресора на міжнародному рівні є надважливим для нас. І непостійне членство Швейцарії у Раді Безпеки ООН надає додаткові можливості для цього.
Державний секретар Льой поінформувала про зусилля Конфедерації у наданні першочергової допомоги постраждалим мешканцям прилеглих до Каховського водосховища територій. Швейцарська сторона у співпраці із водоканалами та міжнародними організаціями на місцях працює над забезпеченні питною водою близько 60 тисяч українців. Підтримка продовжуватиметься.
Також Швейцарія активізувала зусилля у сфері гуманітарного розмінування. Посол подякувала за намір нарощувати динаміку співробітництва і збільшення фінансування проєктної діяльності, окреслений керівником Федерального департаменту закордонних справ Ігнаціо Кассісом на Міжнародній конференції з питань відбудови України у Лондоні.
Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до Федеральних Зборів зазначив, що Україна рада буде бачити Швейцарію і серед країн-учасників імплементації Формули миру. Посол подякувала за сприйняття до уваги наших сигналів щодо єдиного на сьогодні комплексного і всеохоплюючого плану досягнення миру в Україні.
Також під час розмови у центрі уваги була тематика важливості визнання Швейцарією Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу.