Щодо участі у позачергових виборах до Верховної Ради України 21 липня 2019 року
Опубліковано 03 червня 2019 року о 19:48

23 травня 2019 року оприлюднено Указ Президента України від 21.05.2019 року № 303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів», відповідно до якого достроково припинено повноваження Верховної Ради України восьмого скликання та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

У зв'язку з підготовкою до проведення виборів, нагадуємо про порядок реалізації Вашого виборчого права!

На сьогодні чинним законодавством України забезпечено повною мірою можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України.

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.

 

Для забезпечення реалізації виборчих прав виборцю необхідно:

1. Бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці.

2. Прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю у день голосування.

3. Мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України).

 

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають на території Швейцарської Конфедерації та Князівства Ліхтенштейн, можуть:

1) звернутися особисто або надіслати документи поштою до Посольства України в Швейцарській Конфедерації для прийняття на консульський облік (за прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується).

Інформація щодо порядку прийняття на тимчасовий консульський облік:

https://switzerland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/temporary

 

2) заздалегідь особисто подати до Посольства України в Швейцарській Конфедерації заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців);

 

УВАГА:

- виборець, перебуваючи за кордоном, не може використати для відправки заяви про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються до Посольства;

- законом «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці в день голосування;

- громадяни України, які проживають або під час виборів будуть перебувати за кордоном, мають заздалегідь подбати про своє включення до списків виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Найдоступнішим шляхом включення виборця до Реєстру виборців або зміни його виборчої адреси в Реєстрі є узяття на тимчасовий консульський облік!

Просимо слідкувати за інформацією, яка розміщується на сайті Посольства України Швейцарській Конфедерації та звертатись з питань забезпечення участі у виборчому процесі заздалегідь.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux