Парламентські вибори 2019 в Швейцарії
Опубліковано 21 жовтня 2019 року о 13:58

20 жовтня 2019 у Швейцарській Конфедерації пройшли парламентські вибори, результати яких мають стати новим потужним імпульсом як для внутрішньої, так і для зовнішньої політики Швейцарії. У день голосування Посол України Артем Рибченко разом з іншими главами іноземних місій були запрошені до парламенту, де вони мали змогу спостерігати за виборчим процесом.

Обрання українського й швейцарського парламентів відбулося в один політичний цикл. Це дозволить звірити годинники і надати нового імпульсу розвитку міжпарламентського співробітництва.

Необхідно створювати більше інструментів та майданчиків для двостороннього співробітництва із Швейцарією, і парламентський має стати одним з пріоритетних.  

Посольство України в Швейцарії буде максимально сприяти, аби нові склади парламентів двох країн започаткували практику ефективної взаємодії по лінії груп дружби. Така співпраця надзвичайно актуальна і важлива для України в рамках національних делегацій у ПА ОБСЄ, ПАРЄ, а також з використанням інших механізмів взаємодії для подальшої консолідації міжнародної коаліції на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Швейцарія в останні роки багато уваги і ресурсів приділяє запровадженню цифрових технологій у державному управлінні. Український проект «Держава в смартфоні» також передбачає функцію електронного голосування. Ця тематика може стати ще однією новаторською  платформою міжпарламентської співпраці для обміну досвідом у розробці відповідного законодавства.

Нещодавно у Верховній Раді України відбулося голосування щодо антикорупційного законодавства. Швейцарські парламентарі мають неабиякий досвід розробки відповідних законів, який, безперечно, буде корисним для українських колег і може стати ще одним напрямком співробітництва для перейняття кращих світових практик.

Важливим фактором для нових можливостей у міжпарламентському діалозі є те, що до нового складу Федерального парламенту увійде більше молоді і жінок, які, за результатами експертних досліджень, підвищують рівень активності швейцарської політики, її ефективність, соціальну спрямованість та безпеку.

Зазначені напрямки, на думку Посольства, створюють нові стартові умови для змістовного наповнення парламентського двостороннього діалогу та підсилення дружніх відносин Україна-Швейцарія.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux