Прес-реліз Посольства України в Швейцарії щодо запобігання жорстокому поводженню з тваринами в Україні
Опубліковано 07 березня 2012 року о 14:34

Уряд України проводить цілеспрямовану широкомасштабну роботу з метою боротьби з випадками неналежного поводження з безпритульними тваринами.

Згідно з Кримінальним Кодексом України жорстоке поводження з тваринами вважається злочином, за який передбачено відповідне покарання.

З метою гармонізації законодавства України у сфері захисту тварин від жорстокого поводження з відповідним європейським законодавством у липні 2011 року Україною підписано Європейську конвенцію про захист домашніх тварин.

Принципи гуманного поводження з тваринами зафіксовані у Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

22 листопада 2011 р. Прем’єр-міністр України М.Азаров, реагуючи на протести захисників тварин, додатково оголосив про заборону вбивства безпритульних тварин.

Міністерство екології та природних ресурсів звернулося до місцевих органів влади із закликом не допускати вбивства безпритульних тварин, а замість цього будувати сучасні притулки. Мінприроди планує виділити у цьому році на згадані цілі 30 млн. гривень. До червня 2012 р. перший пілотний проект має бути реалізовано в Києві.

На сьогодні Мінприроди запроваджено механізм реагування на сигнали зоозахисних організацій та ЗМІ щодо жорстокого поводження з безпритульними тваринами, всі такі сигнали ретельно перевіряються.

Слід відзначити, що програми стерилізації і кастрації безпритульних тварин запроваджені в багатьох українських містах ще кілька років тому. Водночас, такі заходи, очевидно, виявилися недостатніми, оскільки популяції бездомних собак у великих містах постійно зростають.

3 лютого 2012 року Міністерством екології та природних ресурсів України підписано два меморандуми про співпрацю з міжнародною благодійною організацією «Vier Pfoten International». Документами, зокрема, передбачається реалізація спільної програми ідентифікації та стерилізації безпритульних тварин у Донецьку, Києві, Львові та Харкові, забезпечення роботи мобільних клінік для безпритульних тварин.

До пріоритетів українського Уряду та місцевих органів влади належить не лише захист вуличних тварин, але й збереження безпечної санітарної та епідеміологічної ситуації, а також захист життя та здоров’я громадян від нападів агресивних бродячих собак. В останні роки такі напади трапляються дедалі частіше, в окремих випадках призводять до смертельних наслідків або зараження людей сказом.

Мінприроди розраховує, що проблему безпритульних тварин в Україні можна буде розв’язати за 3-4 роки.

Уряд України вітає будь-яку допомогу з боку наших західних партнерів в зусиллях з гуманізації вирішення проблеми безпритульних собак в українських містах.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux