У Женеві проходить засідання експертів держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї
Опубліковано 23 серпня 2010 року о 14:09

23-27 серпня 2010 р. у Женеві проходить засідання експертів держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї (КБТЗ).

У черговому засіданні експертів беруть участь делегації з понад 90 країн, а також представники низки міжнародних організацій, зокрема, Європейського Союзу (ЄС), Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Інтерполу та неурядових інституцій.

До складу делегації України на чолі з Академіком-секретарем Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, Головою Комісії з питань біобезпеки і біозахисту при РНБО України С.В.Комісаренком увійшли представники Національної академії аграрних наук, Міністерства охорони здоров’я та Постійного представництва України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

Головною метою заходу є обговорення шляхів надання міжнародної допомоги та удосконалення механізмів практичної взаємодії у випадку можливого застосування біологічної та токсинної зброї, у т.ч. шляхом покращення національних потенціалів з метою спостереження, виявлення та діагностики інфекційних захворювань. Також на зустрічі розглядаються організаційні питання щодо підготовки сьомої Оглядової конференції держав-учасниць КБТЗ у 2011 році, на якій планується обговорити та затвердити стратегію забезпечення біобезпеки у світі на наступні п’ять років.

У виступі Глави делегації України наголошувалося, що Україна розглядає КБТЗ як важливий елемент зміцнення міжнародного режиму нерозповсюдження зброї масового знищення й готова активно співпрацювати з іншими учасниками Конвенції у галузі забезпечення біологічної безпеки.

Окремий наголос було зроблено на важливості активізації багатосторонньої співпраці та обміну інформацією щодо боротьби з біозагрозами та інфекційними хворобами на прикладі боротьби з пандемією грипу А/H1N1 в Україні в 2009 році. У цьому зв’язку було відзначено ефективну допомогу ВООЗ та провідних країн світу у боротьбі з цим вірусним захворюванням в Україні.

Під час пленарного засідання Україна також приєдналася до заяви ЄС стосовно КБТЗ, в якій міститься заклик до якнайшвидшої універсалізації та імплементації Конвенції, яка розглядається важливим елементом у сфері роззброєння.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux