Коментар МЗС України щодо незаконно ув’язненого в Російській Федерації громадянина України Геннадія Афанасьєва (укр./рос.)
Опубліковано 13 листопада 2015 року о 17:59

Міністерство закордонних справ України глибоко обурене жорстоким поводженням з незаконно засудженим російським судом громадянином України Геннадієм Афанасьєвим та недопуском до нього консульських посадових осіб України.

Засудивши Геннадія Афанасьєва до 7 років позбавлення волі за сфабрикованим обвинуваченням у нібито причетності до терористичної діяльності на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, російська влада заслала його в колонію у Республіку Комі.

Після заяви Геннадія Афанасьєва під часу суду над Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком про відмову від своїх попередніх свідчень у справі, даних під тортурами, знущання над ним продовжуються у виправній колонії у вигляді жорстокого поводження з боку співробітників пенітенціарної служби. Стан його здоров’я погіршився, йому не надається належна медична допомога.

Категорично засуджуємо такі дії російської сторони, які виходять за межі права та моралі.

У зв’язку з цим 12 листопада 2015 року до МЗС України було викликано консула Посольства Російської Федерації в Україні і висловлено вимоги щодо негайного допуску консульських посадових осіб України до ув’язненого відповідно до взятих на себе Російською Федерацією міжнародно-правових зобов’язань, проведення перевірки дій співробітників російських компетентних органів, а також притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав громадянина України Геннадія Афанасьєва.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно відновити повагу до принципів та норм міжнародного права, припинити політичну розправу над громадянами України та звільнити усіх українців – політичних в’язнів Росії.

* * *

Комментарий МИД Украины относительно незаконно заключенного в Российской Федерации гражданина Украины Геннадия Афанасьева

Министерство иностранных дел Украины крайне возмущено жестоким обращением с незаконно осужденным российским судом гражданином Украины Геннадием Афанасьевым и недопуском к нему консульских должностных лиц Украины.

Осудив Геннадия Афанасьева до 7 лет лишения свободы по сфабрикованному обвинению в якобы причастности к террористической деятельности на территории временно оккупированной Автономной Республики Крым, российские власти сослали его в колонию в Республику Коми.

После заявления Геннадия Афанасьева во время суда над Олегом Сенцовым  и Александром Кольченко об отказе от своих прежних показаний по делу, данных под пытками, издевательства над ним продолжаются в исправительной колонии в виде жестокого обращения со стороны сотрудников пенитенциарной службы. Состояние его здоровья ухудшилось, ему не предоставляется надлежащая медицинская помощь.

Категорически осуждаем такие действия российской стороны, которые выходят за пределы права и морали.

В этой связи 12 ноября 2015 года в МИД Украины был вызван консул Посольства Российской Федерации в Украине, которому высказаны требования о немедленном допуске консульских должностных лиц Украины к заключенному в соответствии с взятыми Российской Федерацией международно-правовыми обязательствами, проведении проверки действий сотрудников российских компетентных органов, а также привлечении к ответственности виновных в нарушении прав  гражданина Украины Геннадия Афанасьева.

Требуем от Российской Федерации немедленно восстановить уважение к принципам и нормам международного права, прекратить политическую расправу над гражданами Украины и освободить всех украинцев - политических заключенных России.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux