Коментар МЗС України щодо зростання утисків прав українців в РФ і чергового наступу окупаційної влади на права людини в Криму (укр./рос.)
Опубліковано 03 листопада 2015 року о 17:27

В МЗС України вкрай обурені цілеспрямованою політикою російської влади, спрямованою на знищення не лише Української держави та переслідування її громадян, але й усього, що може бути пов’язане з українською культурою.

Російська Федерація відверто ігнорує невпинні вимоги світової спільноти припинити системне порушення прав людини в окупованій Автономній Республіці Крим. У своєму прагненні знищити будь-який зв'язок окупованої території з рідною державою Москва продовжує масштабні утиски на півострові. Від цього страждають мільйони громадян України, передусім кримські татари та етнічні українці. Останніми жертвами її боротьби зі свободою слова та національною ідентичністю стали кримськотатарський телеканал “ATR” у Сімферополі та його співробітники Ліля Буджурова та Ельзара Іслямова, а також рідні активіста Ленура Іслямова.

Окреме занепокоєння викликають спроби Кремля відірвати потужну українську діаспору Росії від свого національного коріння. Ліквідація Федеральної національно-культурної автономії українців Росії та Об’єднання українців Росії, відмова у державній реєстрації „Українського Конгресу Росії”, заборона на в’їзд до РФ співголові регіональної громадської організації „Українці Москви” – громадянину України В.Гіржову, тиск на  Бібліотеку української літератури свідчать про свідомі зусилля Російської Федерації позбавити власних громадян українського походження права на національно-етнічну ідентичність та культурно-освітній розвиток.

Розпалюючи ненависть до всього українського, Кремль намагається остаточно зруйнувати те, що колись слугувало основою для взаєморозуміння між нашими народами, та нагнітає в російському суспільстві атмосферу міжнаціональної ворожнечі.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити таку політику руйнації та у повному обсязі виконувати власні міжнародні зобов’язання як у сфері захисту прав людини, у т.ч. на окупованій нею території, так і у сфері забезпечення культурно-освітніх потреб національних меншин.

Закликаємо міжнародну спільноту не допустити розвитку подальшої агресії Росії проти України, яка поступово набуває більш загрозливого та антигуманного характеру.

* * * 

Комментарий МИД Украины относительно ущемления прав украинцев в РФ и очередного наступления оккупационных властей на права человека в Крыму

В МИД Украины крайне возмущены целенаправленной политикой российских властей, нацеленной на уничтожение не только Украинского государства и преследование его граждан, но и всего, что может быть связано с украинской культурой.

Российская Федерация откровенно игнорирует многочисленные требования мирового сообщества прекратить системное нарушение прав человека в оккупированной Автономной Республике Крым. Своим стремлением уничтожить любую связь оккупированной территории с родным Украинским государством Москва продолжает масштабные притеснения на полуострове. От этого страдают миллионы граждан Украины, прежде всего крымские татары и этнические украинцы. Последними жертвами ее борьбы против свободы слова и национальной идентичности стали крымскотатарский телеканал «ATR» в Симферополе и его сотрудники Лиля Буджурова и Эльзара Ислямова, а также родные активиста Ленура Ислямова.

Особую обеспокоенность вызывают попытки Кремля оторвать мощную украинскую диаспору России от своих национальных корней. Ликвидация Федеральной национально-культурной автономии украинцев России и Объединения украинцев России, отказ в государственной регистрации «Украинскому Конгрессу России», запрет на въезд в РФ сопредседателю региональной общественной организации «Украинцы Москвы» - гражданину Украины В.Гиржову, давление на Библиотеку украинской литературы свидетельствуют о сознательном намерении Российской Федерации лишить собственных граждан украинского происхождения права на национально-этническую идентичность и культурно-образовательное развитие.

Разжигая ненависть ко всему украинскому, Кремль пытается окончательно разрушить то, что когда-то служило основой для взаимопонимания между нашими народами, и нагнетает в российском обществе атмосферу межнациональной вражды.

Требуем от Российской Федерации немедленно остановить такую политику разрушения и в полном объеме выполнять собственные международные обязательства как в области защиты прав человека, в т.ч. на оккупированной ею территории, так и в области обеспечения культурно-образовательных потребностей национальных меншинств.

Призываем международную общественность не допустить дальнейшего развития агрессии России против Украины, которая постепенно приобретает болле угрожающий и антигуманитарный характер.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux