У Женеві розпочала роботу Друга сесія Групи урядових експертів з питань касетних боєприпасів
Опубліковано 28 березня 2011 року о 09:28

28 березня 2011 року у Женеві розпочала роботу Друга сесія Групи урядових експертів з питань касетних боєприпасів у рамках Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію (ГУЕ КНЗ).

Головною метою роботи ГУЕ КНЗ є розробка юридично зобов’язуючого Протоколу до згаданої Конвенції, що регламентуватиме питання вибіркового застосування касетних боєприпасів з урахуванням діючих норм міжнародного гуманітарного права.

Гуманітарні наслідки застосування касетних боєприпасів почали обговорюватися в рамках КНЗ з 2001 року, спочатку - в рамках більш широкої тематики стосовно вибухонебезпечних залишків війни, а з 2007року - в якості основного пункту порядку денного ГУЕ КНЗ.

Відповідно до рішень, прийнятих в 2010 році Нарадою Високих Договірних Сторін, ГУЕ КНЗ також приділить свій час для розгляду питань, пов’язаних з підготовкою до Четвертої Оглядової конференції КНЗ.

Згідно з Розпорядженням Президента України, участь у роботі сесії, яка триватиме до 1 квітня ц.р., бере делегація України на чолі з Постійним представником України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, Послом М.І.Маймескулом. До складу делегації також увійшли експерти Адміністрації Президента України, Апарату РНБОУ, та Міноборони.

Під час переговорного процесу навколо вироблення положень зазначеного Протоколу, делегація України виходить з необхідності врахування у документі принципу балансу між оборонними та гуманітарними інтересами держави, запровадження ефективних механізмів міжнародного контролю над застосуванням та безпечним зберіганням цього виду зброї, поетапного її позбавлення на основі принципу універсальності та можливості отримання відповідної міжнародної технічної та фінансової допомоги для досягнення цієї мети.

Згадане питання розглядається українською стороною як вкрай важливе, з огляду на наявність на території України значної кількості застарілих боєприпасів, у тому числі касетних, які дістались нашій державі у спадок від колишнього СРСР.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux