Спільне звернення в.о. Президента України, Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова і Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка
Опубліковано 08 травня 2014 року о 22:34

Звертаємося до співвітчизників у зв’язку з напруженою ситуацією, що продовжується у східних регіонах України.

Озброєні терористи продовжують залякувати людей, захоплювати заручників і застосовувати зброю. Влада буде застосовувати усі законні методи для захисту населення і стабілізації ситуації.

Усі незаконно озброєні групи мають негайно скласти зброю, звільнити заручників і захоплені будівлі. Ті, хто виконає ці умови і не був причетний до скоєння особливо важких злочинів, хто не вбивав і не катував людей, будуть амністовані. 

Ще раз закликаючи усі сторони Женевських домовленостей до їх неухильного виконання, українська влада готова запропонувати додаткові кроки для формування національного консенсусу і компромісу.

Сьогодні ми оголошуємо про ініціативу проведення загальноукраїнських круглих столів національної єдності. Ми готові до розмови з усіма, хто має легітимні політичні цілі і готовий відстоювати їх законними засобами - з тими, хто не має крові на своїх руках. Ми запрошуємо представників усіх політичних сил з усіх регіонів, громадянського суспільства, наукових кіл до діалогу з усіх питань та викликів, які постають зараз перед українським народом.

Серед цих питань - децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування, забезпечення належного балансу між гілками влади, забезпечення розширених гарантій захисту прав національних меншин, реформа правовідносин між державою та суспільством, включаючи реформування судової і правоохоронної системи.

Метою цього діалогу є формування національного консенсусу з ключових для українського суспільства проблем. Напрацьовані пропозиції за участю всіх політичних сил будуть імплементовані Верховною Радою України, у тому числі через механізми внесення змін до Конституції та законодавства України.

Для забезпечення найбільш ефективного перебігу цього процесу ми вважаємо за доцільне також залучити досвід Організації з безпеки та співробітництва в Європі, яка вже багато зробила для стабілізації ситуації в Україні, у тому числі надаючи спостерігачів для неупередженого та об’єктивного інформування міжнародного співтовариства про події в Україні. Розраховуємо, що всеохоплюючий характер ОБСЄ, учасниками якої є 57 країн, у тому числі і наша держава, і США, країни ЄС, і Російська Федерація, сприятиме формуванню максимально сприятливих умов для проведення круглих столів.

Запрошуємо усіх учасників політичного процесу, а також представників громадськості активно долучитися до реалізації цієї ініціативи. Переконані, що на базі компромісу та діалогу ми досягнемо довгоочікуваної стабільності та вирішимо ті виклики, які постають перед нашим суспільством.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux