Коментар МЗС України щодо недостовірної інформації російських ЗМІ про нібито використання українськими військовими фосфорних боєприпасів (укр./рос.)
Опубліковано 24 липня 2014 року о 13:11

За підтримки Кремля та російських ЗМІ терористичні збройні формування на сході України розгорнули не лише бойові дії проти української армії та мирного населення, а й брудну інформаційну кампанію. Ще одним кричущим прикладом відвертої брехні та дезінформації російських провідних ЗМІ стало повідомлення про нібито обстріли українською армією м.Лисичанськ фосфорними боєприпасами у ніч на 22 липня 2014 року.

Офіційні представники Російської Федерації бездоказово та безрезультатно, у тому числі під час засідань ОБСЄ, намагалися звинуватити підрозділи Збройних сил України, задіяні в рамках АТО, у нібито використанні цього забороненого виду зброї.

Це вже не перший випадок, коли свідомо надумані факти та фальшиву інформацію російська сторона видає за офіційну позицію, намагаючись ввести в оману власних громадян та міжнародне співтовариство.

У зв’язку з цим, МЗС України категорично та офіційно заявляє, що українські підрозділи, задіяні в АТО, не мають на озброєнні фосфорних боєприпасів.

Будь-які спроби російської сторони звинуватити українську армію у їхньому використанні не мають під собою жодних підстав та є відвертою провокацією, свідомо вчиненою з метою дискредитації сил антитерористичної операції.

Ми закликаємо міжнародне співтовариство звернути увагу на наявні у компетентних органів України докази переговорів терористів щодо отримання з РФ фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню «Град» та засудити злочинні дії і наміри терористів, пов’язані з отриманням та застосуванням цього забороненого виду зброї проти українських військових та мирного населення. 

***

Комментарий МИД Украины касательно недостоверной информации российских СМИ о якобы использовании украинскими военными фосфорных боеприпасов

При поддержке Кремля и российских СМИ террористические вооруженные формирования на востоке Украины развернули не только боевые действия против украинской армии и мирного населения, но и грязную информационную кампанию. Еще одним вопиющим примером откровенной лжи и дезинформации российских ведущих СМИ стало сообщение о якобы обстрелах украинской армией г.Лисичанск фосфорными боеприпасами в ночь на 22 июля 2014 года.

Официальные представители Российской Федерации бездоказательно и безрезультатно, в том числе во время заседаний ОБСЕ, пытались обвинить подразделения Вооруженных сил Украины, задействованные в рамках АТО, в якобы использовании этого запрещенного вида оружия.

Это уже не первый случай, когда сознательно надуманные факты и фальшивую информацию российская сторона выдает за официальную позицию, пытаясь ввести в заблуждение собственных граждан и международное сообщество.

В связи с этим, МИД Украины категорически и официально заявляет, что украинские подразделения, задействованные в АТО, не имеют на вооружении фосфорных боеприпасов.

Любые попытки российской стороны обвинить украинскую армию в их использовании не имеют под собой никаких оснований и являются откровенной провокацией, сознательно совершенной с целью дискредитации сил антитеррористической операции.

Мы призываем международное сообщество обратить внимание на имеющиеся у компетентных органов Украины доказательства переговоров террористов о получении с РФ фосфорных боеприпасов для использования в установках залпового огня «Град» и осудить преступные действия и намерения террористов, связанные с получением и применением этого запрещенного вида оружия против Украинских военных и мирного населения.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux