Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС щодо ситуації навколо громадянки України Надії Савченко (укр./рос.)
Опубліковано 14 липня 2014 року о 19:28

Незважаючи на численні звернення дипломатичними каналами, російська сторона сьогодні відмовила консульській посадовій особі Посольства України в Російській Федерації у дозволі на відвідання в місці утримання (СІЗО №3, м.Вороніж) громадянки України Надії Савченко – військовослужбовця Збройних Сил України, яка була захоплена у червні ц.р. представниками терористичних збройних формувань на сході України та незаконно переміщена на територію РФ.

У зв’язку з цим, Міністерство закордонних справ України надіслало вербальну ноту зовнішньополітичному відомству Росії, в якій вказало на грубе порушення Російською Федерацією універсальних норм міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, міжнародно-правових зобов’язань відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та положень Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року.

Зокрема, згідно зі статтею 13 вказаної Конвенції, компетентні органи держави перебування повинні негайно, не пізніше ніж через чотири дні з часу затримання, забезпечити реалізацію права консульської посадової особи відвідати громадянина своєї держави, у тому числі для надання йому необхідної правової допомоги. 

МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно допустити українського консула до Надії Савченко.

Закликаємо  міжнародне співтовариство засудити систематичні протиправні дії Росії, спрямовані на порушення прав та свобод громадян України, а також посилити тиск на російську владу з метою безумовного звільнення та невідкладного повернення на Батьківщину Надії Савченко та інших громадян нашої держави, котрі незаконно утримуються на території РФ.

***

Комментарий Департамента информационной политики МИД по ситуации вокруг гражданки Украины Надежды Савченко

Несмотря на многочисленные обращения по дипломатическим каналам, российская сторона сегодня отказала консульскому должностному лицу Посольства Украины в Российской Федерации в разрешении на посещение в месте содержания (СИЗО № 3, г.Воронеж) гражданки Украины Надежды Савченко - военнослужащего Вооруженных Сил Украины, которая была захвачена в июне с.г. представителями террористических вооруженных формирований на востоке Украины и перемещена на территорию РФ.

В связи с этим, Министерство иностранных дел Украины направило вербальную ноту внешнеполитическому ведомству России, в которой указало на грубое нарушение Российской Федерацией универсальных норм международного права в сфере соблюдения прав и свобод человека, международно-правовых обязательств в соответствии с Венской конвенцией о консульских сношениях 1963 года и положений Консульской конвенции между Украиной и Российской Федерацией от 1994 года.

В частности, согласно ст. 13 указанной Конвенции, компетентные органы государства пребывания должны безотлагательно, не позднее чем через четыре дня с момента задержания, обеспечить реализацию права консульского должностного лица посетить гражданина своего государства, в том числе для оказания ему необходимой правовой помощи.

МИД Украины требует от российской стороны безотлагательно допустить украинского консула к Надежде Савченко.

Призываем международное сообщество осудить систематические противоправные действия России, направленные на нарушение прав и свобод граждан Украины, а также усилить давление на российские власти с целью безоговорочного освобождения и незамедлительного возвращения на Родину Надежды Савченко и других граждан нашей страны, которые незаконно содержатся на территории РФ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux