Заява МЗС України (укр./рос.)
Опубліковано 03 травня 2014 року о 09:06

Уряд України надає дієву підтримку місії В.Лукіна, включаючи сприяння в налагодженні контактів та координацію дій на рівні  органів центральної влади, Голови Донецької обласної державної адміністрації, правоохоронних органів. Це відбувається при тісній взаємодії з моніторинговою місією ОБСЄ та посольствами європейських країн в Києві.

З метою задіяння всіх можливих механізмів для визволення  утримуваних терористами в заручниках іноземних спостерігачів, В.Лукіну було запропоновано безпечний шлях здійснення поїздки з Донецька до Слов’янська, включно із забезпеченням транспортування. Українські правоохоронні органи, несучи відповідальність за життя і здоров’я як заручників, так і переговорників, наполягають саме на запропонованому шляху, оскільки саме він дозволяє гарантувати відповідну безпеку.

У зв’язку з цим в МЗС України здивовані черговою дезінформацією російського зовнішньополітичного відомства щодо нібито перешкоджання В.Лукіну добратися до м. Слов’янськ. Називаючи терористів і сепаратистів «владою Слов’янська», а В.Лукіна представником Президента Росії в той час, коли він сам вважає свою місію приватною, МЗС Росії, очевидно, вже остаточно заплуталось у власній брехні. Такі заяви не сприяють налагодженню конструктивної взаємодії всіх сторін з метою вирішення існуючої проблеми, поглиблюють дестабілізацію ситуації в регіоні.

* * *

Заявление МИД Украины

Правительство Украины оказывает действенную поддержку миссии В.Лукина, включая содействие в налаживании контактов и координации действий на уровне органов центральной власти, Председателя Донецкой областной государственной администрации, правоохранительных органов. Это происходит при тесном взаимодействии с мониторинговой миссией ОБСЕ и посольствами европейских стран в Киеве.

С целью задействования всех возможных механизмов для освобождения удерживаемых террористами в заложниках иностранных наблюдателей, В.Лукину было предложено безопасный путь осуществления поездки из Донецка в Славянск, включая обеспечение транспортировки. Украинские правоохранительные органы, неся ответственность за жизнь и здоровье как заложников, так и переговорщиков, настаивают именно на предложенном пути, поскольку именно он позволяет гарантировать соответствующую безопасность.

В связи с этим в МИД Украины удивлены очередной дезинформацией российского внешнеполитического ведомства о якобы препятствовании В.Лукину добраться до г. Славянск. Называя террористов и сепаратистов «властью Славянска», а В.Лукина представителем Президента России в то время, когда он сам считает свою миссию частной, МИД России, очевидно, уже окончательно запутался в собственной лжи. Такие заявления не способствуют налаживанию конструктивного взаимодействия всех сторон с целью решения существующей проблемы, углубляют дестабилизацию ситуации в регионе.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux