Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

Політичні відносини між Україною та Ліхтенштейном

З 1919 року Швейцарія, за домовленістю з Ліхтенштейном, забезпечує дипломатичне представництво цієї країни в інших державах. Всі акти визнання держав і встановлення з ними дипломатичних відносин здійснюються Федеральною Радою (урядом) Швейцарії за погодженням з Ліхтенштейном і від його імені.

Дипломатичні відносини між Україною і Князівством Ліхтенштейном встановлені 6 лютого 1992 року.

З жовтня 2002 р. до червня 2016 р. у м.Шелленберґ діяло Почесне консульство України в Ліхтенштейні, яке очолювала пані Ренате Вольвенд (у 1993-2013 рр. була депутатом Ландтагу Ліхтенштейну).

Хронологія двосторонніх зустрічей на вищому рівні

7 травня 1999 р. в рамках 104-го засідання Комітету Міністрів Ради Європи відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ Ліхтенштейну пані Андреою Віллі.

24 червня 2010 р., в рамках 50-ї зустрічі міністрів держав-членів Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) у м.Рейк’явіку (Ісландія) відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Урядовим Радником – Міністром закордонних справ Ліхтенштейну Аурелією Фрік.

17 січня 2017 р. у Вадуці Президент України П.О.Порошенко провів зустріч із Спадкоємним принцом Алоїзом. Зустріч стала першим заходом на найвищому рівні в історії двосторонніх відносин.

5-7 червня 2018 р. Спадкоємний принц Ліхтенштейну Алоїз здійснив перший з часу встановлення дипломатичних відносин офіційний візит високого представника Ліхтенштену в Україну (мм. Київ, Львів).