Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

Київ 17:16

Поширені запитання (FAQ)

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Консульський прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти консульського підрозділу Посольства міститься на веб-сайті Посольства http://switzerland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/contacts

 

Чи можу я оформити довідку про цивільний (сімейний) стан?

Довідка про цивільний (сімейний) стан оформлюється у вигляді заяви за підписом громадянина України, яка засвідчується нотаріально консулом. Для оформлення такої заяви необхідно надати до консульського підрозділу Посольства такі документи:

-         дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-         свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу (для осіб, які перебували в зареєстрованому шлюбі);

-         заяву (завантажити).

 

Що потрібно для реєстрації громадянином України народженої у Швейцарії/Ліхтенштейні дитини? Чи можна оформити дитині закордонний паспорт?

Для реєстрації новонародженої дитини громадянином України необхідно надати до консульського підрозділу Посольства такі документи:

-         оригінал швейцарського свідоцтва про народження з проставленим на ньому штампом «Апостиль» (Apostile) та нотаріально засвідченим перекладом на українську мову

  • апостилювати свідоцтво про народження необхідно в Канцелярії (Адміністрації, Мерії) кантону, де було зареєстровано народження дитини;
  • переклад апостильованого свідоцтва про народження на українську мову можна замовити у перекладачів, особа та кваліфікація яких підтверджена Посольством. Нотаріальне засвідчення підпису перекладача здійснюється консулом;

УВАГА! Дізнатися про перекладачів, які працюють з Посольством, можна зателефонувавши за номерами, зазначеними у контактній інформації консульського підрозділу Посольства. Підписи інших невідомих перекладачів можуть бути засвідчені консулом нотаріально лише у разі, якщо перекладач разом з документом, що встановлює його особу, надасть документ, який підтверджує його кваліфікацію.

-         дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон матері чи батька;

-         заяву про реєстрацію дитини громадянином України (завантажити);

-         заяву про засвідчення підпису перекладача на перекладі свідоцтва про народження дитини (завантажити).

Разом із заявою про реєстрацію дитини громадянином України за народженням, батьки (громадяни України) можуть подати документи для оформлення дитині закордонного паспорта. Детальніше за посиланням:

http://switzerland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration

 

Що потрібно для оформлення заяви-дозволу на виїзд дитини, яка не досягла шістнадцятирічного віку, за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно?

Для оформлення дозволу до консульського підрозділу Посольства особисто заявником подаються такі документи:

-         паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-         свідоцтво про народження дитини;

-         копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину;

-         заява (завантажити).

 

Що потрібно для оформлення заяви-дозволу від батьків на видачу дитині, яка не досягла шістнадцятирічного віку, закордонного паспорта?

Для оформлення дозволу до консульського підрозділу Посольства особисто заявником подаються такі документи:

-         паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-         свідоцтво про народження дитини;

-         заява (завантажити).

 

Яка процедура оформлення ідентифікаційного номера (коду платника податків) в податковій інспекції за місцем проживання в Україні?

З інформацією про порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись за цим посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z2211-13

Зареєструватися в ДРФО можна особисто в податковій інспекції за місцем проживання в Україні або шляхом видачі довіреності третій особі. Зареєструвати дитину може один з батьків.

 

Чому мені сказали, що я проживаю в Швейцарії тимчасово, якщо у мене є дозвіл на проживання категорії «С»?

Посвідка на проживання, видана компетентними органами Швейцарії, свідчить про те, що швейцарська влада надала вам дозвіл легального перебування в цій країні. Водночас відповідно до законодавства України, якщо ви зареєстровані на території України (маєте «прописку» та паспорт громадянина України – т.зв. «внутрішній українській паспорт»), то ви вважаєтеся таким, що тимчасово проживає за кордоном (постійно - в Україні).

Для отримання статусу громадянина України, який постійно проживає за кордоном, необхідно оформити дозвіл компетентних органів України на виїзд на постійне проживання за кордон (результатом отримання такого статусу стане скасування реєстрації вашого місця проживання в Україні («прописки») та знищення паспорта громадянина України («внутрішнього українського паспорта»). Зазначену процедуру ви можете здійснити як через Посольство України в Швейцарії, так і самостійно, подавши необхідні документи до паспортного столу за місцем проживання в Україні, або через уповноважену особу, оформивши довіреність на її ім’я.

 

Як оформити через Посольство паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи на повернення в Україну?

http://switzerland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport

 

Чи можна залишити старий закордонний паспорт після оформлення нового, якщо у старому паспорті є дійсні візи до інших країн?

Якщо у вашому старому закордонному паспорті є дійсна віза до іншої країни, ви можете його залишити. В такому випадку старий паспорт анулюється шляхом проставлення дірок діркопробивачем на машинозчитувальній зоні першої сторінки документа та повертається власнику за його особистою письмовою заявою повернути Посольству згаданий вище паспорт після закінчення строку дії візи.

 

Чи можу я мати на руках два паспорта для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

 

Я одружилася з громадянином Швейцарії та змінила прізвище. На даний час я зареєстрована в Україні, але перебуваю на території Швейцарії і хочу оформити закордонний паспорт на нове прізвище. Яким чином я це можу зробити через Посольство України?

Громадяни України, які тимчасово проживають на території Швейцарії (тобто ті, які не оформлювали в Україні виїзд на постійне місце проживання за кордон, мають на руках т.зв. внутрішній українській паспорт) та змінили прізвище, можуть оформити закордонний паспорт на нове прізвище виключно після відповідної заміни на території України свого паспорта громадянина України («внутрішнього українського паспорта»).

 

Я подаю документи на новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. В моєму старому паспорті написання прізвища/ім`я відрізняється від їх написання в швейцарській посвідці на проживання. Чи можу я викласти своє прізвище/ім`я відповідно до їх написання їх в документах, виданих компетентними органами Швейцарії?

Відповідно до чинного законодавства України, на письмове прохання громадянина написання прізвища та імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до їх написання у документах, виданих відповідними органами іноземної держави.

 

Чи може Посольство України надавати послуги адвоката?

Консульська посадова особа Посольства не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

 

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної фіскальної служби України. Більше інформації ви можете отримати за нижченаведеними посиланнями:

http://sfs.gov.ua/

http://zir.minrd.gov.ua/

 

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Посольстві?

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 закордонний паспорт без урахування строків доставки видається Посольством у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

 

Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством України у сфері нотаріату консульська посадова особа уповноважена на вчинення нотаріальних дій за кордоном та може засвідчити ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної засвідченої довіреності консул також засвідчує підпис довірителя на окремій заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей. На підставі такої заяви ваша довіреність, яку ви надсилаєте в Україну, має бути зареєстрована будь-яким нотаріусом в Єдиному реєстрі довіреностей.

 

Чи можу я оформити довіреність без особистої присутності в Посольстві?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою Посольства.

 

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Статтею 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001 року визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Статтею 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (ка), що виїхав (ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

 

Другий з батьків моєї дитини – громадянин Швейцарії. Моя дитина також отримала громадянство Швейцарії. Чи є у неї громадянство України?

Якщо дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянство України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати, оскільки Україна виходить з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини, можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

 

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.


Консульский відділ Посольства України в Швейцарській Конфедерації
Адреса: Embassy of Ukraine Feldeggweg 5 CH-3005 Bern. Переглянути на мапі
Телефон: +41 31 352 23 78
Факс: +41 31 351 64 16
Ел. пошта: consulate_ch@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства:

Понеділок, середа, п’ятниця

9.00 – 11.00 – подання заяв на оформлення документів, консультації з консульської проблематики

11.30 – 12.30 – видача оформлених документів, консультації з консульської проблематики

 

Інваліди, вагітні жінки, тяжкохворі, а також заявники з малолітніми дітьми (до 14 років) приймаються поза чергою.

Вівторок, четвер

15.00 – 16.00 - подання заяв на оформлення документів, консультації з консульської проблематики

16.00 – 17.00 - видача оформлених документів, консультації з консульської проблематики

 

Інваліди, вагітні жінки, тяжкохворі, а також заявники з малолітніми дітьми (до 14 років) приймаються поза чергою.

У разі форс-мажорних обставин та екстрених ситуацій (втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо) консульське обслуговування громадян України може здійснюватися у позаробочий час та вихідні/святкові дні.

 

Надання консультацій з консульських питань по телефону: щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 14.30 до 18.00.

Виключно у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Швейцарії або Ліхтенштейну (техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушенні, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників) в неробочий час, вихідні/святкові дні, необхідно зателефонувати на гарячу лінію Посольства за номером +41 78 654 56 61 та повідомити черговому таку інформацію:

1. Ваше прізвище, ім’я та по-батькові;

2. Місце перебування;

3. Суть надзвичайної ситуації;

4. Контактні номери телефонів для зв’язку.

Інформацію буде невідкладно доведено до відома відповідальних посадових осіб і Вам буде надано необхідну допомогу.

 

Святкові та неробочі дні (відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю України):

1 січня - Новий рік

7 січня - Різдво Христове

8 березня - Міжнародний жіночий день

1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

28 червня - День Конституції України

24 серпня - День незалежності України

14 жовтня - День захисника України.

Робота також не провадиться в дні релігійних свят:

7 січня - Різдво Христове

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця