Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

, Київ 19:15

Політичні відносини між Україною та Ліхтенштейном

З 1919 року Швейцарія, на прохання Ліхтенштейну, забезпечує дипломатичне представництво цієї країни в інших державах. Всі акти визнання держав і встановлення з ними дипломатичних відносин, як і акредитації послів Швейцарії за кордоном, здійснюються Федеральною радою (урядом) Швейцарії за погодженням з Ліхтенштейном і від його імені.

Водночас, якщо дипломатичні представництва Швейцарії представляють інтереси Ліхтенштейну за кордоном, у тому числі і в Україні, державна адміністрація Швейцарії повноважень відповідати за органи влади Князівства не має.

Дипломатичні відносини між Україною і Князівством Ліхтенштейном встановлені 6 лютого 1992 року.

З жовтня 2002 р. до червня 2016 р. у м.Шелленберґ діяло Почесне консульство України в Ліхтенштейні, яке пані Ренате Вольвенд (у 1993-2013 рр. була депутатом Ландтагу Ліхтенштейну).

Хронологія двосторонніх зустрічей на вищому рівні

7 травня 1999р. в рамках 104-го засідання Комітету Міністрів Ради Європи відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ Ліхтенштейну пані Андреою Віллі.

24 червня 2010р., в рамках 50-ї зустрічі міністрів держав-членів Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) у м.Рейк’явіку (Ісландія) відбулася  зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Урядовим Радником – Міністром закордонних справ Ліхтенштейну Аурелією Фрік.

Ключові питання взаємодії України і Князівства Ліхтенштейн

Між Україною та Ліхтенштейном налагоджено співробітництво в рамках міжнародних організацій, зокрема, в ООН, Раді Європи та ЄАВТ.

Ліхтенштейн надавав всебічну підтримку Україні протягом всього часу у питанні укладення Угоди про вільну торгівлю з Європейською Асоціацією Вільної Торгівлі (ЄАВТ).