Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

, Київ 18:59

Наземні міни та забруднення вибухонебезпечними залишками війни є суттєвою проблемою на Донбасі - заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар

05 квітня, 09:55

4 квітня 2018 року у Києві в парку імені Шевченка з нагоди Міжнародного дня просвіти щодо мінної небезпеки українські посадовці та представники міжнародних організацій закликали до захисту та безпеки 2 мільйонів чоловіків, жінок та дітей України на територіях, що потерпають від російської агресії. Вони постійно зіштовхуються із загрозою життю через забруднення наземними мінами та вибухонебезпечними залишками війни.

«Наземні міни та забруднення вибухонебезпечними залишками війни є суттєвою проблемою на Донбасі. Це щоденно несе загрозу життю тисяч цивільних осіб. Ми дякуємо міжнародним організаціям та країнам-донорам за їхню постійну підтримку України у зусиллях щодо розмінування та очищення від мін» - зазначив заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар на церемонії відкриття заходу.

Під час заходу Міністерство оборони, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба з надзвичайних ситуацій та Національна поліція, а також іноземні партнери продемонстрували обладнання для розмінування, зокрема роботів, міношукачі, захисні костюми сапера, обладнання для підводного розмінування, машини для перевезення техніки та особового складу для виконання завдань та учбові міни. Учасники заходу отримали брошури з інформацією щодо правильного поводження в місцях підвищеної мінної небезпеки.

Проведення такого масштабного просвітницького заходу, який відвідало також багато дітей, є вкрай актуальним для України, яка, за оцінками міжнародних організацій, є однією з найбільш постраждалих від вибухових пристроїв держав.