Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

, Київ 10:29

Зустріч Міністра Павла Клімкіна з керівником ФДЗС Швейцарії Дідьє Буркхальтером

07 червня 2017, 18:38

«Гуманітарна та технічна допомога Швейцарії спрямована на зміцнення Української держави, збереження сталого прогресу у процесі демократизації та реформування країни»

заявив керівник федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер під час переговорів 7 червня з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Міністр Павло Клімкін подякував Дідьє Буркхальтеру за його особисті зусилля щодо реалізації  гуманітарних проектів Швейцарії для громадян України, які опинилися у скрутному становищі внаслідок російської агресії на Донбасі. «Гуманітарна допомога Швейцарії - це чудовий приклад людяності та щирих співпереживань. Я особисто вдячний моєму колезі Дідьє Буркхальтеру за його особисті зусилля щодо надання допомоги дітям на Донбасі», - заявив Міністр закордонних справ України.

Павло Клімкін також наголосив на важливій ролі швейцарського колеги, як головуючого в ОБСЄ у 2014 році, у заснуванні СММ ОБСЄ на Донбасі.

Обговорюючи стан двостороннього співробітництва, обидва Міністри відзначили позитивну динаміку торговельно-економічних зв’язків та зростання обсягів швейцарських інвестицій (у 2016 р. збільшилися на 8%) в економіку України: наразі Швейцарія входить до 10-ки найбільших інвесторів.              

Українська сторона з вдячністю сприйняла інформацію про наміри Берна продовжити надання технічної допомоги для забезпечення ефективності реформ.

Сторони також домовилися активізувати співпрацю у питанні повернення заморожених у Швейцарії активів колишніх українських посадовців. 

Під час переговорів були також підписані українсько-швейцарські двосторонні угоди: про спрощення візового режиму та про реадмісію, метою яких є синхронізація двосторонньої правової бази у міграційній сфері зі Швейцарією з відповідними стандартами, що існують між Україною та державами ЄС. Водночас Міністри наголосили, що на Швейцарію автоматично поширюватимуться рішення ЄС стосовно умов безвізових поїздок громадян України, які користуються біометричними паспортами для виїзду за кордон. 

Останні новини

З 01 січня 2018 року Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 70 держав, у т.ч. Російської Федерації | 02 січня, 15:03

з 01 січня 2018 року Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 70 держав, у т.ч. Російської Федерації, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон