Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

У Базельському університеті започатковано «Українознавчі студії в Швейцарії»

29 березня, 22:41

У Базельському університеті відбувся захід із започаткування ініціативи «Українознавчі студії в Швейцарії» (Ukrainian Research in Switzerland – URIS), реалізація якої передбачається протягом 2017-2019 рр.

Мета цієї ініціативи – розвиток україністики у Швейцарії, заохочення й підтримка молодих науковців, сприяння у розбудові мережі університетських наукових досліджень з питань України.

В рамках ініціативи передбачено оголошення раз на рік конкурсу на отримання двох грантів “URIS-Fellowship” для вчених із науковим ступенем в галузях гуманітарних і соціальних наук та культурознавства. Їх дослідження мають бути внеском у глибше розуміння історії, суспільства, політики та культури України. Вона реалізовується за фінансової підтримки Державного секретаріату освіти, досліджень та інновацій Швейцарії (ДСОДІ).

У заході із започаткування ініціативи взяли участь керівники Базельського університету, представники інших академічних установ Швейцарії, федеральних органів влади, української громади та місцевої громадськості. На заході виступив також перший стипендіат URIS, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ, д.і.н., проф. Г.Касьянов із публічною лекцією на тему: «Past Continuous: політика історії в Україні та «Нова Європа» (наприкінці 1990-2000 рр.)».

 

 

Останні новини

Зустріч Міністра Павла Клімкіна з керівником ФДЗС Швейцарії Дідьє Буркхальтером | 07 червня, 18:38

«Гуманітарна та технічна допомога Швейцарії спрямована на зміцнення Української держави, збереження сталого прогресу у процесі демократизації та реформування країни»

Відвідання Берна студентами Української академії лідерства | 15 травня, 20:48

В рамках поїздки по містах Європи група студентів Української академії лідерства відвідала Берн і побувала у парламенті Швейцарії, де мала зустріч з представниками депутатського корпусу і Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

Вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни | 08 травня, 16:03

У м. Базель з нагоди Дня пам’яті та примирення та у рамках відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулося вшанування пам’яті загиблих солдатів.