Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)

, Київ 10:28

У Базельському університеті започатковано «Українознавчі студії в Швейцарії»

29 березня 2017, 22:41

У Базельському університеті відбувся захід із започаткування ініціативи «Українознавчі студії в Швейцарії» (Ukrainian Research in Switzerland – URIS), реалізація якої передбачається протягом 2017-2019 рр.

Мета цієї ініціативи – розвиток україністики у Швейцарії, заохочення й підтримка молодих науковців, сприяння у розбудові мережі університетських наукових досліджень з питань України.

В рамках ініціативи передбачено оголошення раз на рік конкурсу на отримання двох грантів “URIS-Fellowship” для вчених із науковим ступенем в галузях гуманітарних і соціальних наук та культурознавства. Їх дослідження мають бути внеском у глибше розуміння історії, суспільства, політики та культури України. Вона реалізовується за фінансової підтримки Державного секретаріату освіти, досліджень та інновацій Швейцарії (ДСОДІ).

У заході із започаткування ініціативи взяли участь керівники Базельського університету, представники інших академічних установ Швейцарії, федеральних органів влади, української громади та місцевої громадськості. На заході виступив також перший стипендіат URIS, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ, д.і.н., проф. Г.Касьянов із публічною лекцією на тему: «Past Continuous: політика історії в Україні та «Нова Європа» (наприкінці 1990-2000 рр.)».

 

 

Останні новини

З 01 січня 2018 року Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 70 держав, у т.ч. Російської Федерації | 02 січня, 15:03

з 01 січня 2018 року Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 70 держав, у т.ч. Російської Федерації, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон